Witam
Proszę o analizę logów bo mam wrażenie że zepsuł się popychacz , tzn. kiedyś powyżej 2000 obrotów coś pchało auto a teraz tego nie czuć.W międzyczasie wymieniony został rozrząd (na flamaster) , wymiana wężyków podciśnienia , naprawa vacum (podkładki + czyszczenie). Auto pali od strzała przy -4 C i bez grzania świec (całe życie na benzynie :D ) .Widzę że zapłon jest przyspieszony (pewnie od czasu wymiany paska) ale wydaje mi się że po wymianie rozrządu szedł normalnie .Kabelek mam od niedawna ,więc na razie zdążyłem ogarnąć tylko robienie logów a nie analizowanie.
statyczne:
http://vaglogi.pl/log-000_Nt05b6l.html
http://vaglogi.pl/log-023_E3fzJ1.html
http://vaglogi.pl/log-018_GY55Nx.html
http://vaglogi.pl/log-014_o5f8Zy.html
http://vaglogi.pl/log-013_HT0g76I.html
http://vaglogi.pl/log-007_F64yY.html
http://vaglogi.pl/log-004_x14MhFL.html
http://vaglogi.pl/log-003_cQx9Q.html
http://vaglogi.pl/log-001_57gCMX.html
dynamiczne:
http://vaglogi.pl/log-011_FMvU023.html
http://vaglogi.pl/log-000_Y1ly32.html
http://vaglogi.pl/log-001_Gp3be3V.html
http://vaglogi.pl/log-010_8v89T15.html
http://vaglogi.pl/log-008_FY4bOk.html
http://vaglogi.pl/log-004_rz9f4B.html
http://vaglogi.pl/log-003_89q7Y2.html
Basic settings
http://vaglogi.pl/log-000_fKouuM.html
http://vaglogi.pl/log-011_Ls8942.html
http://vaglogi.pl/log-004_fT61h1z.html
http://vaglogi.pl/log-003_Mc67T2q.html
Witam ponownie
200 wyświetleń 0 podpowiedzi <ojojoj> ,może za mało danych więc uzupełniam o test z diodą i odłączonym EGR (wężyk zaślepiony). EGR odłączyłem bo według mojej "niewiedzy" wydaje mi się że otwiera/zamyka jakby z opóźnieniem.
Do testu diody użyłem pierwszej lepszej diody i też działa (zwykła czarna z paskiem ,jak w zasilaczach )
Sztanga w BS porusza się płynnie,błędów brak.
http://vaglogi.pl/log-010_011_Cd53VNZ.html
http://vaglogi.pl/log-003_008_l2lm5.html
http://vaglogi.pl/log-000_4YynztK.html
TDI 2.5 AHY brak mocy ?
Regulamin forum
Posty mozna poprawiać do 2H czasu od jego napisania.
Miło więc jest jesli posty będą edytowane do tego czasu niż pisanie jednym pod drugim. Oczywiście jesli czas edycji na to pozwala.
Staraj sie także uzywać przecinków oraz kropek aby post był czytelny.
Jeżeli jakis post pomógł Tobie w rozwiązaniu problemu podziękuj autorowi postu dając kciuk w górę - znajduje sie w prawym dolnym rogu każdego posta.
Posty mozna poprawiać do 2H czasu od jego napisania.
Miło więc jest jesli posty będą edytowane do tego czasu niż pisanie jednym pod drugim. Oczywiście jesli czas edycji na to pozwala.
Staraj sie także uzywać przecinków oraz kropek aby post był czytelny.
Jeżeli jakis post pomógł Tobie w rozwiązaniu problemu podziękuj autorowi postu dając kciuk w górę - znajduje sie w prawym dolnym rogu każdego posta.
-
Jarko24
- Początkujący T4
- Posty: 12
- Rejestracja: 18 lis 2018, 10:39
- 7
- Last active: -
- Tematy: 1
- Model:
- Auto: Multivan
- Lokalizacja: DBL
- Kontakt:
-
Jarko24
- Początkujący T4
- Posty: 12
- Rejestracja: 18 lis 2018, 10:39
- 7
- Last active: -
- Tematy: 1
- Model:
- Auto: Multivan
- Lokalizacja: DBL
- Kontakt:
Re: TDI 2.5 AHY brak mocy ?
Witam
Zasypany mnóstwem podpowiedzi <38> szukam dalej. Wymieniłem filtr powietrza i paliwa, podmieniłem przepływomierz na sprawny (szwagra),ustawiłem zapłon VAGiem na 58.
Oczekiwanych efektów brak ,a po ustawieniu zapłonu ciężko pali na zimnym silniku.
Wnioski: Przestawić zapłon tak jak był 125 (silnik ma 510tyś) może mu to służy,wywalić kata bo może go dusi.
Widzę to tak że kat go tłumi, przez to w grupie 003 jest niedobór powietrza i dlatego słabo otwiera się N75 nie dając odpowiedniego doładowania
Nie jestem mechanikiem ale mam raczej dwie prawe ręce, więc proszę o wskazówki gdzie mam je wsadzić ( wiem,wiem :-) ) pod maską ! żeby autko zaczęło rwać jak dawniej <38> .Jeśli głupio główkuje to mnie poprawcie. Poniżej kolejne logi z mojego i "szwagrowego" Multivana .
moje obecne:
http://vaglogi.pl/log-003_75u4Y.html
http://vaglogi.pl/log-008_Dr7APxU.html
http://vaglogi.pl/log-010_X8sWrA.html
http://vaglogi.pl/log-011_zufB0.html
szwagrowe z moim przepływomierzem (identyczny silnik)
http://vaglogi.pl/log-003_42HHa.html
http://vaglogi.pl/log-008_lY9swX1.html
http://vaglogi.pl/log-010_GcwCa.html
http://vaglogi.pl/log-011_I5vp7Z.html
Zasypany mnóstwem podpowiedzi <38> szukam dalej. Wymieniłem filtr powietrza i paliwa, podmieniłem przepływomierz na sprawny (szwagra),ustawiłem zapłon VAGiem na 58.
Oczekiwanych efektów brak ,a po ustawieniu zapłonu ciężko pali na zimnym silniku.
Wnioski: Przestawić zapłon tak jak był 125 (silnik ma 510tyś) może mu to służy,wywalić kata bo może go dusi.
Widzę to tak że kat go tłumi, przez to w grupie 003 jest niedobór powietrza i dlatego słabo otwiera się N75 nie dając odpowiedniego doładowania
Nie jestem mechanikiem ale mam raczej dwie prawe ręce, więc proszę o wskazówki gdzie mam je wsadzić ( wiem,wiem :-) ) pod maską ! żeby autko zaczęło rwać jak dawniej <38> .Jeśli głupio główkuje to mnie poprawcie. Poniżej kolejne logi z mojego i "szwagrowego" Multivana .
moje obecne:
http://vaglogi.pl/log-003_75u4Y.html
http://vaglogi.pl/log-008_Dr7APxU.html
http://vaglogi.pl/log-010_X8sWrA.html
http://vaglogi.pl/log-011_zufB0.html
szwagrowe z moim przepływomierzem (identyczny silnik)
http://vaglogi.pl/log-003_42HHa.html
http://vaglogi.pl/log-008_lY9swX1.html
http://vaglogi.pl/log-010_GcwCa.html
http://vaglogi.pl/log-011_I5vp7Z.html
-
Kenobi
- Administrator
- Fanatyk T4
- Posty: 6752
- Rejestracja: 11 kwie 2010, 9:23
- 16
- Last active: -
- Tematy: 45
- Model:
- Auto: Caravelle
- Opis: niech moc będzie z wami
- Lokalizacja: Warszawa
- podziekowal za post: 49 razy
- otrzymal podziekowanie: 659 razy
- Kontakt:
Re: TDI 2.5 AHY brak mocy ?
Jesli nie masz zapchanego katalizatora lub wydechu to wychodzi, że turbina juz nie daje rady.
To nie tak N75 jest tylko i wyłącznie sterowany na podstawie ciśnienia w dolocie, a nie ilości powietrza. Do tego w geometrii to N75 jest na maksa otwarty, a zamyka się wraz ze zwiększaniem się ciśnienia doładowania. U ciebie jest on zaledwie w 40% domykany bo turbina nie robi ciśnienia, a skoro zasysanego powietrza jest mało to znaczy, że za wolno się kręci. Coś ją dusi albo jest uszkodzona.Jarko24 pisze:Widzę to tak że kat go tłumi, przez to w grupie 003 jest niedobór powietrza i dlatego słabo otwiera się N75 nie dając odpowiedniego doładowania
-
Jarko24
- Początkujący T4
- Posty: 12
- Rejestracja: 18 lis 2018, 10:39
- 7
- Last active: -
- Tematy: 1
- Model:
- Auto: Multivan
- Lokalizacja: DBL
- Kontakt:
Re: TDI 2.5 AHY brak mocy ?
Wywaliłem "kata" - nie pomogło <złość> .Czy jest prawdopodobne że kolektor dolotowy jest przytkany ? Podobno czasem olej z nagarem od EGR potrafią zmniejszyć jego średnicę o 1/2 ???
This topic has 7 more replies
You must be a registered member and logged in to view the replies in this topic.
Zarejestruj się Zaloguj się
