T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 23:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 8 grudnia 2013, 10:37 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 1 października 2013, 18:33
Posty: 3
model: transporter
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Witam Panów

chciałbym założyć ogrzewanie postojowe suche ale jestem zielony w temacie.
Jakie powinien mieć parametry, jaką moc (ma być używany do spania na wyjazdach),
jakie sterownie, zegar. Jest tego trochę na allegro o dużych rozpiętościach cenowych.
czy regeneracja w przypadku jakichś wymiany części to kosztowna sprawa?
Przeszukałem posty, ale w tym temacie nie znalazłem wyczerpujących informacji.
Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam serdecznie. :)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 8 grudnia 2013, 11:49 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 października 2012, 00:50
Posty: 379
Lokalizacja: Elbląg
model: T4
silnik: 1.9 TDI AHU
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 36 razy
Ja mam zamontowanego airtronica d4 4KW i jestem bardzo zadowolony bo chodzi sobie na minimum i go prawie wcale nie słychać.
Co do sterowania to zależy czego oczekujesz. Ja mam potencjometr i jest ok.
Kupując okazje na znanym portalu aukcyjnym licz się ze jeszcze raz tyle bedzie trzeba w to zainwestować, że suma sumarom wyjdzie koło 2500-3000zł pln.


_________________
Niechętnie zjeżdżam na bok, żeby zapytać kogoś o drogę, bo to oznaczałoby, że ten ktoś pod pewnym względem jest mądrzejszy ode mnie. A na pewno tak nie jest, bo ja siedzę sobie wygodnie w cieplutkim samochodzie, a on włóczy się pieszo.



Za ten wpis autor cybkryst podziękował: Leszek108 (niedziela, 8 grudnia 2013, 12:20)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 20:42 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 10:22
Posty: 29
model: MULTIVAN
silnik: DIESEL

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz
cybkryst napisał(a):
Ja mam zamontowanego airtronica d4 4KW i jestem bardzo zadowolony bo chodzi sobie na minimum i go prawie wcale nie słychać.

A ten Twój Airtronic to ile ma lat i jak długo jest u Ciebie (były z nim jakieś problemy)? Pytam, bo siadło mi moje D3LC Compact (tak na amen) i zastanawiam się czy kupić z powrotem to co miałem (mówią, że niby jeden z najlepszych modeli tak jak stare poczciwe 1.9 TDI) czy wejść w coś nowszego. Cena tego starego niewiele niższa od nowszych modeli ale słyszałem, że te nowsze są bardziej awaryjne . . . i bądź tu człowieku madry :-)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 21:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7425
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 71 razy
Pomógł: 801 razy
W D3LC jest jeden główny problem - sterownik jest umieszczony w obudowie czyli siedzi pod samochodem,
jak działa to się nagrzewa jak nie działa to marznie, szczególnie w zimie, co to znaczy dla elektroniki chyba nie trzeba tłumaczyć
więc nie wiem skąd ta opinia o niezawodności - ja znam wręcz przeciwne opinie
co innego poczciwy staruszek D2L tam całe sterowanie jest pod fotelem kierowcy, choć ze względu na to, że ostatni model jest z 95 roku to sam piec już często pęka i wszelki uszczelnienia padają - ale to da się naprawić w przeciwieństwie do elektroniki D3LC


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało



Za ten wpis autor Kenobi podziękował: highland (piątek, 13 grudnia 2013, 22:04)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 22:13 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 października 2012, 00:50
Posty: 379
Lokalizacja: Elbląg
model: T4
silnik: 1.9 TDI AHU
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 36 razy
highland napisał(a):
cybkryst napisał(a):
Ja mam zamontowanego airtronica d4 4KW i jestem bardzo zadowolony bo chodzi sobie na minimum i go prawie wcale nie słychać.

A ten Twój Airtronic to ile ma lat i jak długo jest u Ciebie (były z nim jakieś problemy)? Pytam, bo siadło mi moje D3LC Compact (tak na amen) i zastanawiam się czy kupić z powrotem to co miałem (mówią, że niby jeden z najlepszych modeli tak jak stare poczciwe 1.9 TDI) czy wejść w coś nowszego. Cena tego starego niewiele niższa od nowszych modeli ale słyszałem, że te nowsze są bardziej awaryjne . . . i bądź tu człowieku madry :-)


I D2 i D4 maja po 10 lat.
D2 trafio podczas lata czyli w tamtym roku wszystko ok, sezon grzewczy a tu awaria, nawalił sterownik ale o tym pisałem parę postów niżej.
viewtopic.php?f=9&t=8031

O ironio D4 tez umarło przedwczoraj i też sterownik padł. Błąd 090 czyli wewnętrzna awaria sterownika.
Dodam że oba są zamontowane w środku auta od dwóch lat ale historji wcześniejszej nie znam.
Teraz oba sterowniki jadą do regeneracji <35>


Tak więc czy to dobre czy złe ogrzewania nie moge powiedzieć.


_________________
Niechętnie zjeżdżam na bok, żeby zapytać kogoś o drogę, bo to oznaczałoby, że ten ktoś pod pewnym względem jest mądrzejszy ode mnie. A na pewno tak nie jest, bo ja siedzę sobie wygodnie w cieplutkim samochodzie, a on włóczy się pieszo.



Za ten wpis autor cybkryst podziękował: highland (piątek, 13 grudnia 2013, 22:24)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 22:19 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 10:22
Posty: 29
model: MULTIVAN
silnik: DIESEL

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz
To w takim razie co polecacie, tego Airtronic D4 czy może D3LC (ten zwykły, nie compact) i przełożyć sterownik pod siedzenie kierowcy (jeden spec proponował mi takie rozwiązanie)? A może całkiem coś innego? Chciałbym, żeby dobrze grzało i nie padło po jednym sezonie. Moje D3LCC wytrzymało 10 lat (żadnych śladów rozbierania) dopóki nie wypaliło dziury w sterowniku - nie da się regenerować, a kupić nowy + poskładanie pieca z regeneracja to wyjdzie w cenie drugiego używanego urządzenia.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 22:34 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): środa, 19 października 2011, 18:03
Posty: 174
Lokalizacja: Olkusz
model: T4
silnik: 2.5 TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 5 razy
polecam to wyjdzie najtaniej :)

http://allegro.pl/grzejnik-nagrzewnica- ... 34240.html


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 22:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7425
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 71 razy
Pomógł: 801 razy
proszę cię to nie jest dział "Humor"
spróbowałbyś przy tym spać jak jest poniżej 5 stopni ?,
niech ci będzie poniżej 10 stopni ?


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 22:51 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 10:22
Posty: 29
model: MULTIVAN
silnik: DIESEL

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz
picolo2009 napisał(a):

Proszę sobie nie robić z zrozpaczonego człowieka jaj, bo to był jeden z głównych powodów dla, których zdecydowałem się na ten samochód. płacz Ale tak serio to znam sie na żartach tylko od zeszłej jesieni szukałem sterownika, a teraz już zaczynam rozglądać się za ogrzewaniem, bo już moja cierpliwość skończyła sie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 23:32 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 października 2012, 00:50
Posty: 379
Lokalizacja: Elbląg
model: T4
silnik: 1.9 TDI AHU
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 36 razy
[/quote]
od zeszłej jesieni szukałem sterownika, a teraz już zaczynam rozglądać się za ogrzewaniem, bo już moja cierpliwość skończyła sie[/quote]


I jak tu doradzić??
Najrozsądniej było by kupić nowe i cieszyć się przez kolejne 10 lat ale jeśli te nowe są robione tak jak cała reszta współczesnej produkcji to chyba lepiej naprawiać stare.
Skontaktuj się z tą firmą może Ci pomogą


http://www.kotpol.pl/


_________________
Niechętnie zjeżdżam na bok, żeby zapytać kogoś o drogę, bo to oznaczałoby, że ten ktoś pod pewnym względem jest mądrzejszy ode mnie. A na pewno tak nie jest, bo ja siedzę sobie wygodnie w cieplutkim samochodzie, a on włóczy się pieszo.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 grudnia 2013, 23:45 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 15:26
Posty: 1369
Lokalizacja: Olsztyn
opis: 2.8 V6
model: Caravelle Business
silnik: AMV

Podziękował: 25 razy
Pomógł: 89 razy
highland napisał(a):
picolo2009 napisał(a):

Proszę sobie nie robić z zrozpaczonego człowieka jaj, bo to był jeden z głównych powodów dla, których zdecydowałem się na ten samochód. płacz Ale tak serio to znam sie na żartach tylko od zeszłej jesieni szukałem sterownika, a teraz już zaczynam rozglądać się za ogrzewaniem, bo już moja cierpliwość skończyła sie



jak już masz D3LCC to kup ten sterownik. Gdyby nie ta wypalona dziura to sie je regeneruje. Mój właśnie pojechał do speca, który wysyła je gdzie na Ukrainę bo u nas wszyscy niby potrafią a jak przychodzi co do czego nie nie dają rady Wymienisz go sobie sam bez wyciągania urządzenia z samochodu.


_________________
w garażu:
VW T4 2001 Caravelle Business V6
VW 1979 1303 cabrio 1915ccm 125KM
VW LT35 2001 2.5TDI max wyposażony
Sprinter 312D 1998 Westfalia James Cook


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 grudnia 2013, 01:52 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 10:22
Posty: 29
model: MULTIVAN
silnik: DIESEL

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz
cybkryst napisał(a):

Skontaktuj się z tą firmą może Ci pomogą
http://www.kotpol.pl/[/quote]
Już kontaktowałem się z nimi (tak jak ze wszystkimi z pierwszych trzech stron z google, którzy mają coś wspólnego z ogrzewaniami) ale dzięki za zainteresowanie. Co powiecie na to D3LC ze sterownikiem zewnętrznym i żeby przełożyć go do wnętrza? Znajomy ma takie urządzenie do opchnięcia. Jedni mówią,że różni się tylko umiejscowieniem sterownika, a inni, że też może odrobinę więcej palić i ma mniej programów dmuchawy przez co głośniej chodzi. Nie chciałbym się uwsteczniać, chyba że te różnice są tak małe, że nawet tego nie zauważę


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 grudnia 2013, 12:17 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 11:01
Posty: 378
Lokalizacja: Żary
opis: Sekcja DOLNO-śląsko-Opolska!
model: Multivan
silnik: 2.5 AHY

Podziękował: 28 razy
Pomógł: 43 razy
Mam zamontowane ogrzewanie D3LC do tej pory odpukać chodzi bez zarzutów i zdaje egzamin. Jednak tak jak kolega Kenobi wspomniał sterownik ma w obudowie i to jest wada. Można dostać taki piec (D3L) ze sterownikiem osobno tylko dostępność D3L 12v znikoma


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 grudnia 2013, 13:07 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 15:26
Posty: 1369
Lokalizacja: Olsztyn
opis: 2.8 V6
model: Caravelle Business
silnik: AMV

Podziękował: 25 razy
Pomógł: 89 razy
radecki napisał(a):
Mam zamontowane ogrzewanie D3LC do tej pory odpukać chodzi bez zarzutów i zdaje egzamin. Jednak tak jak kolega Kenobi wspomniał sterownik ma w obudowie i to jest wada. Można dostać taki piec (D3L) ze sterownikiem osobno tylko dostępność D3L 12v znikoma


D3L? A były takie? Czy raczej chodzi Ci o D2L? Jesli tak to fajne są ale w porownaniu do D3LCC maja małą moc


_________________
w garażu:
VW T4 2001 Caravelle Business V6
VW 1979 1303 cabrio 1915ccm 125KM
VW LT35 2001 2.5TDI max wyposażony
Sprinter 312D 1998 Westfalia James Cook


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 grudnia 2013, 18:40 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 10:22
Posty: 29
model: MULTIVAN
silnik: DIESEL

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz
Właśnie o takim ogrzewaniu pisałem dwa posty powyżej tylko może niezbyt jasno się wyraziłem. Były D3LCC ze sterownikiem wewnątrz ogrzewania i troszkę starsze modele D3LC ze sterownikiem zewnętrznym. Mam możliwość nabyć takowe ogrzewanie i zastanawiałem się czy nie przełożyć tego sterownika, który jest obok pieca, pod fotel kierowcy. Z tym, że nurtują mnie te różnice o których wspomniałem powyżej.
PS. A tak poza konkursem to słyszał ktoś o takim ogrzewaniu jak D3LP? Ponoć jakaś wersja "piano" do pojazdów specjalnych ale szukałem wszędzie w necie i nie ma napisane czym się różnią poz tym, że były w Californi


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 grudnia 2013, 19:55 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 15:26
Posty: 1369
Lokalizacja: Olsztyn
opis: 2.8 V6
model: Caravelle Business
silnik: AMV

Podziękował: 25 razy
Pomógł: 89 razy
D3LP i benzynowa wersja B3LP są przeznaczone do campingow bo sa cichsze ale maja mniejszą moc. D3LCC ma 3200W a takie D3LP jakies 2500w


_________________
w garażu:
VW T4 2001 Caravelle Business V6
VW 1979 1303 cabrio 1915ccm 125KM
VW LT35 2001 2.5TDI max wyposażony
Sprinter 312D 1998 Westfalia James Cook


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 grudnia 2013, 22:32 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 29 czerwca 2011, 10:22
Posty: 29
model: MULTIVAN
silnik: DIESEL

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz
vwyogi napisał(a):
D3LP i benzynowa wersja B3LP są przeznaczone do campingow bo sa cichsze ale maja mniejszą moc. D3LCC ma 3200W a takie D3LP jakies 2500w

Wyczytałem to na niemieckiej wikipedii ale myślałem, że może jakiś błąd się zakradł, bo czy do camperów nie powinno być mocniejsze ogrzewanie, żeby było cieplej? No chyba że jest tam jakieś inne sterowanie (inny włącznik, inne programy w sterowniku?) na ciągłą pracę i na dłuższą metę takie rozwiązanie ma mniej zużywać paliwa i prądu?
A wracając do tematu to znacie jakieś inne różnice między tym D3LC i D3LCC poza miejscem umiejscowienia sterownika?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 grudnia 2013, 22:48 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 15:26
Posty: 1369
Lokalizacja: Olsztyn
opis: 2.8 V6
model: Caravelle Business
silnik: AMV

Podziękował: 25 razy
Pomógł: 89 razy
highland napisał(a):
vwyogi napisał(a):
D3LP i benzynowa wersja B3LP są przeznaczone do campingow bo sa cichsze ale maja mniejszą moc. D3LCC ma 3200W a takie D3LP jakies 2500w

Wyczytałem to na niemieckiej wikipedii ale myślałem, że może jakiś błąd się zakradł, bo czy do camperów nie powinno być mocniejsze ogrzewanie, żeby było cieplej? No chyba że jest tam jakieś inne sterowanie (inny włącznik, inne programy w sterowniku?) na ciągłą pracę i na dłuższą metę takie rozwiązanie ma mniej zużywać paliwa i prądu?


TO CHYBA WYNIKA ZE specyfiki wykorzystywania auta. Taką Westfalie wykorzystuje się głównie latem a Eber potrzebny jest do lekkiego dogrzania wczesna wiosną lub późną zimą, no i d3LP jest cichszy co ma w camperach znaczenie ( mozna spać jak ktoś ma lekki sen )


_________________
w garażu:
VW T4 2001 Caravelle Business V6
VW 1979 1303 cabrio 1915ccm 125KM
VW LT35 2001 2.5TDI max wyposażony
Sprinter 312D 1998 Westfalia James Cook


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 6 stycznia 2022, 14:03 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): piątek, 18 stycznia 2013, 17:19
Posty: 627
Lokalizacja: Oleśnica
model: T4 Multivan
silnik: 2,5 Tdi 151AXG

Podziękował: 68 razy
Pomógł: 26 razy
Witam.
Temat bardzo stary i nie będę zakładał nowego,ale przymierzam się do montażu suchego webasto do multivana.(mam mokre d4ws które zostaje).
Mam pytanie do osób znających temat dość dobrze,bo w sieci jest dużo info na temat suchych piecy webasto jak i eberspacher.
Co zamontować żeby to działało jak najlepiej i było jak naj miej problemów z ewentualną naprawą,czy diagnostyką.
Myślałem o Eberspaecher Airtronic D2 12V,Aitop 2kw,D3lcc które było montowane w oryginale,ale przede wszystkim zależy mi na możliwości programowania czasu grzania,oraz włączania się pieca po wcześniejszym zaprogramowaniu,ew odpalanie z pilota.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 6 stycznia 2022, 19:31 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:39
Posty: 136
Lokalizacja: Stalowa Wola
opis: DOGRZEWACZE i OGRZEWANIA POSTOJOWE: EBERSPACHER I WEBASTO
model: Sharan, Cordoba
silnik: AUY, ASZ

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 33 razy
Zakładaj ebera d2 lub webasto 2000st.


_________________
Dogrzewacze i Ogrzewania postojowe: Eberspacher - Webasto, tel. 601052155



Za ten wpis autor Stefano podziękował: słowik (czwartek, 6 stycznia 2022, 20:08)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB