T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 01:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 5 czerwca 2011, 15:06 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:10
Posty: 100
model: Caravelle GL
silnik: 2.0 Pb+LPG

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Witam
Wracam do tematu po przerwie.
Kupiłem łapę o numerze 028 903 143 AB oto link do aukcji
http://allegro.pl/show_item.php?item=1621806402
łapa pasuje do mojego silnika AAC rolka napinająca jest w lini z kołem pasowym pompy wodnej a więc z każdym innym kołem.
Niestety alternator nie pasuje do tej łapy a pompa którą mam od klimy z zakupu nie jest w lini z innymi kołami - za mało wystaje o jakieś 8 mm jest.Wkrótce dam zdjęcie łapy ze sprężarką.
Pytanie jest teraz jaką sprężarkę powinienem szukać i jaki alternator?
Ostatnie czytałem wątek o montażu climatronica viewtopic.php?f=9&t=2102 i chyba zaryzykuje i się podejmę montażu.
Jeden gość zażądał ode mnie 1500 zł za założenie ale to jest dla mnie ponad zdolności finansowe.

Pozdrawiam
Daniel


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 5 czerwca 2011, 23:07 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:16
Posty: 1258
Lokalizacja: Rzeszów
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN/1Z

Podziękował: 36 razy
Pomógł: 122 razy
Całe sprzęgło elektromagnetyczne pompy klimatyzacji spasuje od osobówki (passat, golf TDI) mają koło pasowe przesunięte tak aby osiowało z tym uchwytem pompy klimy, a alternator pod stałe mocowanie (bez możliwości napinania paska alternatorem) , spasuje gólnie z silników TDI WV i raczej szukaj alternator o mocy powyżej 90 A.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 08:38 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2011, 19:49
Posty: 428
Lokalizacja: Chełmno
opis: Niestety już nie t4.
model: Highline 4Motion
silnik: 2.0 TSI

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 7 razy
Daniel176 napisał(a):
Witam
Wracam do tematu po przerwie.
Kupiłem łapę o numerze 028 903 143 AB oto link do aukcji
http://allegro.pl/show_item.php?item=1621806402
łapa pasuje do mojego silnika AAC rolka napinająca jest w lini z kołem pasowym pompy wodnej a więc z każdym innym kołem.
Niestety alternator nie pasuje do tej łapy a pompa którą mam od klimy z zakupu nie jest w lini z innymi kołami - za mało wystaje o jakieś 8 mm jest.Wkrótce dam zdjęcie łapy ze sprężarką.
Pytanie jest teraz jaką sprężarkę powinienem szukać i jaki alternator?
Ostatnie czytałem wątek o montażu climatronica viewtopic.php?f=9&t=2102 i chyba zaryzykuje i się podejmę montażu.
Jeden gość zażądał ode mnie 1500 zł za założenie ale to jest dla mnie ponad zdolności finansowe.

Pozdrawiam
Daniel


Daniel odnośnie moich przejść z zamontowaniem klimy to mogę ci doradzić jedną drobnostkę. Ja walczyłem z mocowaniami sprężarki kupę czasu, chyba z 5 łap sprawdzałem, wszystkie powinny teoretycznie pasować, a jednak zawsze coś było nie tak. Ostatecznie sam dorobiłem mocowania sprężarki i jakoś się to kulało ale to nie było to. Finał okazał się dość prosty - szukałem łapy pod alternator z możliwością zamontowania sprężarki - wystarczyło poszukać w moim przypadku mocowania pompy wspomagania z miejscem na sprężarkę. Wszystko w linii, pasuje idealnie, tylko dłuższy pasek i po sprawie.
A sprężarkę mam tą samą co ty.
A mocowanie do silnika wygląda tak:
Obrazek
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 10:33 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:16
Posty: 1258
Lokalizacja: Rzeszów
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN/1Z

Podziękował: 36 razy
Pomógł: 122 razy
Daniel176 napisał(a):
Kupiłem łapę o numerze 028 903 143 AB oto link do aukcji
http://allegro.pl/show_item.php?item=1621806402
łapa pasuje do mojego silnika AAC rolka napinająca jest w lini z kołem pasowym pompy wodnej a więc z każdym innym kołem.
Kupiłeś łapę pod silnik Diesla, a nie pod benzynę (na pierwszej stronie podawałem nr katalogowy łapy pod silnik 2.0 benzyna), na tej łapie nie zrobisz tego tak jak fabryka tylko trzeba kombinować, jeszcze będziesz miał problem z napędem pompy wody i ogólnie pompa klimy wyjdzie dość nisko tak że jeszcze będziesz miał do podcięcia osłonę silnika.
Tak to u siebie rozwiązałem na silniku 1.9 TDI:
https://picasaweb.google.com/108581656355689626586/MocowaniePompyKlimy?authkey=Gv1sRgCL_CoZ_z8PHlmgE#


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 12:03 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:10
Posty: 100
model: Caravelle GL
silnik: 2.0 Pb+LPG

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Kupiłeś łapę pod silnik Diesla, a nie pod benzynę (na pierwszej stronie podawałem nr katalogowy łapy pod silnik 2.0 benzyna), na tej łapie nie zrobisz tego tak jak fabryka tylko trzeba kombinować, jeszcze będziesz miał problem z napędem pompy wody i ogólnie pompa klimy wyjdzie dość nisko tak że jeszcze będziesz miał do podcięcia osłonę silnika.
Tak to u siebie rozwiązałem na silniku 1.9 TDI:
https://picasaweb.google.com/1085816563 ... _z8PHlmgE#

Wiem,że jest to inna łapa niż ta o której pisałeś na pierwszej stronie ale nie mogę dostać używanej a nowa w serwisie kosztuje 2500 zł więc muszę kombinować.
Ta łapa którą mam zamontowałem do silnika i otwory pasują do szpilek które wychodzą z silnika po starej łapie do której był zainstalowany tylko alternator.Rolka napinająca jest w lini z kołem pasowym pompy wodnej.Mój alternator nie pasuje ale będę szukał tego o którym pisałeś wyżej.Sprzęgło też poszukam do tej sprężarki.Zauważyłem ,że sprężarka klimy będzie niżej ale nie sprawdziłem czy pasek weźmie pompę wody czy będę musiał robić to co Ty zrobiłeś na swoim silniczku.
Jeśli tak będzie to podeślij jakiś rysunek tej rolki,którą wstawiłeś i gdzie jest dokładnie to mocowanie tej rolki przy łapie.Do czego ta blacha jest której szablon wysłałeś?Gdzie ją trzeba zamocować?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 12:05 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:10
Posty: 100
model: Caravelle GL
silnik: 2.0 Pb+LPG

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
olek napisał(a):
Daniel176 napisał(a):
Witam
Wracam do tematu po przerwie.
Kupiłem łapę o numerze 028 903 143 AB oto link do aukcji
http://allegro.pl/show_item.php?item=1621806402
łapa pasuje do mojego silnika AAC rolka napinająca jest w lini z kołem pasowym pompy wodnej a więc z każdym innym kołem.
Niestety alternator nie pasuje do tej łapy a pompa którą mam od klimy z zakupu nie jest w lini z innymi kołami - za mało wystaje o jakieś 8 mm jest.Wkrótce dam zdjęcie łapy ze sprężarką.
Pytanie jest teraz jaką sprężarkę powinienem szukać i jaki alternator?
Ostatnie czytałem wątek o montażu climatronica viewtopic.php?f=9&t=2102 i chyba zaryzykuje i się podejmę montażu.
Jeden gość zażądał ode mnie 1500 zł za założenie ale to jest dla mnie ponad zdolności finansowe.

Pozdrawiam
Daniel


Daniel odnośnie moich przejść z zamontowaniem klimy to mogę ci doradzić jedną drobnostkę. Ja walczyłem z mocowaniami sprężarki kupę czasu, chyba z 5 łap sprawdzałem, wszystkie powinny teoretycznie pasować, a jednak zawsze coś było nie tak. Ostatecznie sam dorobiłem mocowania sprężarki i jakoś się to kulało ale to nie było to. Finał okazał się dość prosty - szukałem łapy pod alternator z możliwością zamontowania sprężarki - wystarczyło poszukać w moim przypadku mocowania pompy wspomagania z miejscem na sprężarkę. Wszystko w linii, pasuje idealnie, tylko dłuższy pasek i po sprawie.
A sprężarkę mam tą samą co ty.
A mocowanie do silnika wygląda tak:
Obrazek
Obrazek



Tak tylko,że ja chyba nie mam takiej możliwości zamocowania takiej łapy jaką ty zamocowałeś.Nie widziałem tam miejsca na taką łapę.
Pamiętaj,że ja mam silnik troszkę inny.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 12:53 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:16
Posty: 1258
Lokalizacja: Rzeszów
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN/1Z

Podziękował: 36 razy
Pomógł: 122 razy
Daniel176 napisał(a):
nie mogę dostać używanej a nowa w serwisie kosztuje 2500 zł więc muszę kombinować.
aha <szok>
Daniel176 napisał(a):
Sprzęgło też poszukam do tej sprężarki.

Sprzęgła nie szukaj rób na tym co masz (wcześniejszego posta pisałem informacyjnie że występują różne sprzęgła klimy, a później załapałem że robisz na podstawie takiej jak ja mam na TDI-ku), wrzuciłem 3 fotki (na jednej fotce widać kawałek blachy którą trzeba wsunąć pomiędzy pompę klimy,a podstawę jest też strzałka gdzie trzeba podciąć podstawę aby pompa się przesunęła i osiowała z resztą), szablon sobie dorobisz sam mając na wierzchu mocowanie pompy + sprężarkę, a rolka pochodzi z rozrządu z silnika 1.9 TDI 1Z/AFN nr katalogowy:028 109 244
Dodatkową rolkę zamocujesz jak już będziesz miał założoną podstawę ze sprężarką klimy i alternatorem.
Poprzymierzasz sobie tak aby było gdzie nawiercić i aby rolka dociskała pasek do pompy wody, nie mam jak tego dokładnie zwymiarować bo musiałbym u siebie wszystko zrzucać, a jak się już za to zabrałeś to widząc to na fotkach powinieneś sobie poradzić ;)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 09:38 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:10
Posty: 100
model: Caravelle GL
silnik: 2.0 Pb+LPG

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
mikoli napisał(a):
Daniel176 napisał(a):
nie mogę dostać używanej a nowa w serwisie kosztuje 2500 zł więc muszę kombinować.
aha <szok>
Daniel176 napisał(a):
Sprzęgło też poszukam do tej sprężarki.

Sprzęgła nie szukaj rób na tym co masz (wcześniejszego posta pisałem informacyjnie że występują różne sprzęgła klimy, a później załapałem że robisz na podstawie takiej jak ja mam na TDI-ku), wrzuciłem 3 fotki (na jednej fotce widać kawałek blachy którą trzeba wsunąć pomiędzy pompę klimy,a podstawę jest też strzałka gdzie trzeba podciąć podstawę aby pompa się przesunęła i osiowała z resztą), szablon sobie dorobisz sam mając na wierzchu mocowanie pompy + sprężarkę, a rolka pochodzi z rozrządu z silnika 1.9 TDI 1Z/AFN nr katalogowy:028 109 244
Dodatkową rolkę zamocujesz jak już będziesz miał założoną podstawę ze sprężarką klimy i alternatorem.
Poprzymierzasz sobie tak aby było gdzie nawiercić i aby rolka dociskała pasek do pompy wody, nie mam jak tego dokładnie zwymiarować bo musiałbym u siebie wszystko zrzucać, a jak się już za to zabrałeś to widząc to na fotkach powinieneś sobie poradzić ;)



Oki,zrobiłem z łapą tak jak napisałeś i ściąłem ją o 8 mm a teraz tylko jak będę miał blachę 8 mm to wycinam szablon i będę miał wszystko w osi.
Wiem,że będę miał sprężarkę niżej i zastanawiam się nad podłożeniem coś pod łapę przy dolnym mocowaniu aby łapę podnieść.Nie wiadomo czy to wyjdzie bo chyba szpilki będę potrzebował dłuższe i będę musiał je później wygiąć i włożyć jakieś podkładki dystansowe.Zobaczymy,narazie jestem na etapie blachy i przejrzeniu części czy wszystko mam.

Pytanie czy Ty założyłeś rolkę używaną czy nową? (mam na myśli tą dodatkową rolkę między pompę a sprężarkę)

Pozdrawiam
Daniel.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:33 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:16
Posty: 1258
Lokalizacja: Rzeszów
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN/1Z

Podziękował: 36 razy
Pomógł: 122 razy
Daniel176 napisał(a):
Pytanie czy Ty założyłeś rolkę używaną czy nową? (mam na myśli tą dodatkową rolkę między pompę a sprężarkę)
Rolkę założyłem używaną (która została z wymiany rozrządy), ale w dobrym stanie, jednak rolkę pasuje założyć chyba trochę większą, ta za bardzo załamuje pasek bo za szybko mi poleciał.
Hm sam dumam jak rozwiązać ten problem, przydała by się pompa wody która ma łopatki w drugą stronę, to by ładnie pasek pozawijał górą pompy wody i dalej tak jak ma iść, ewentualnie jakiś inny sposób napędzenia pompy wody :(


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 13 czerwca 2011, 23:38 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 76 razy
Pomógł: 280 razy
Odbywają się testy .......na żywym organizmie i na razie zawał po zawale ....potrzebna szybka reanimacja........na razie dajemy radę......


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 czerwca 2011, 09:33 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:10
Posty: 100
model: Caravelle GL
silnik: 2.0 Pb+LPG

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
mikoli napisał(a):
Daniel176 napisał(a):
Pytanie czy Ty założyłeś rolkę używaną czy nową? (mam na myśli tą dodatkową rolkę między pompę a sprężarkę)
Rolkę założyłem używaną (która została z wymiany rozrządy), ale w dobrym stanie, jednak rolkę pasuje założyć chyba trochę większą, ta za bardzo załamuje pasek bo za szybko mi poleciał.
Hm sam dumam jak rozwiązać ten problem, przydała by się pompa wody która ma łopatki w drugą stronę, to by ładnie pasek pozawijał górą pompy wody i dalej tak jak ma iść, ewentualnie jakiś inny sposób napędzenia pompy wody :(

chmielik napisał(a):
Odbywają się testy .......na żywym organizmie i na razie zawał po zawale ....potrzebna szybka reanimacja........na razie dajemy radę......


Witam
Jak zakończyły się testy,czy rozwiązaliście problem z rolką?Bo nie wiem co powinienem zrobić aby uniknąć tego samego problemu?

Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 12 lipca 2011, 21:35 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 76 razy
Pomógł: 280 razy
Tak był problem z ustawieniem paska ...nie był osiowo potrzebna grusza blacha ...czyli 8 mm a nie 6mm i wszystko gra


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB