T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 07:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 3 lipca 2011, 11:11 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 21 kwietnia 2010, 23:13
Posty: 131
model: T4
silnik: 2.4

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
Zastanawiam się nad montażem klimatyzacji i mam takie pytanie, czy da się zamontować "programator-sterowanie" klimatronica na starej desce? Może ktoś ma taką fotkę jak to wygląda. I druga sprawa- mam 1.9 TD i też myślę nad zmianą na 1.9tdi i czy wtedy nie będzie problemu z klimatyzacją. To znaczy obecnie bym zamontował na 1.9Td a może za rok bym zmienił silnik na 1.9tdi i nie wiem czy wtedy nie okaże się to niemożliwe.

A jak z miejscem na webasto mokre w 1.9tdi?

Coś znalazłem , czy to jest ten sterownik , który jest przy gniazdku od zapalniczki ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 3 lipca 2011, 14:37 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:16
Posty: 1258
Lokalizacja: Rzeszów
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN/1Z

Podziękował: 36 razy
Pomógł: 122 razy
Maciek napisał(a):
Zastanawiam się nad montażem klimatyzacji i mam takie pytanie, czy da się zamontować "programator-sterowanie" klimatronica na starej desce?

Dać się da, jednak bez sztukowania i rzeźby się nie obejdzie, a efekt wizualny takiego zbiegu będzie zależał od dokładności tej rzeźby, elektrycznie się da bez problemu Tu masz trochę opisane
Maciek napisał(a):
I druga sprawa- mam 1.9 TD i też myślę nad zmianą na 1.9tdi i czy wtedy nie będzie problemu z klimatyzacją. To znaczy obecnie bym zamontował na 1.9Td a może za rok bym zmienił silnik na 1.9tdi i nie wiem czy wtedy nie okaże się to niemożliwe.
Czy to 1,9 TD czy TDI to problem jest ten sam, z tym że na silniku TDI masz już podstawę alternatora z możliwością powieszenia sprężarki klimy.Reszta TU


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 3 lipca 2011, 15:53 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 21 kwietnia 2010, 23:13
Posty: 131
model: T4
silnik: 2.4

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
A klimatyzacja manualna? tak aby nie trzeba było kombinować a wstawić gotowe pokrętła od regulacji?!
Zastanawiam się nad montażem przez jakąś firmę lub kogoś kto ma o tym pojęcie bo ja się na tym nie znam i brak warunków do pracy.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 10:37 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:16
Posty: 1258
Lokalizacja: Rzeszów
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN/1Z

Podziękował: 36 razy
Pomógł: 122 razy
Maciek napisał(a):
A klimatyzacja manualna? tak aby nie trzeba było kombinować a wstawić gotowe pokrętła od regulacji?!
Pokrętła manualnej klimy, jak i sterownik climatronika razem z półeczką gabarytowo jest taki sam i nie bardzo pasuje do sterej deski.
U mnie siedzi dołożona manualna klima, stara deska ze starymi suwakami + dodatkowy włącznik klawiszowy włączający klimę.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB