T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 12:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 19:48 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 19 października 2011, 19:17
Posty: 72
Lokalizacja: département 74
model: T4 Multivan `03
silnik: 2,5Tdi 151KM

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 1 raz
Witam

Mam pytanie do osób znających się troche lepiej na T4 niz ja :).

Kupiłem niedawno T4 , rocznik 2003 , niebieskie zegary z pelnym fizem (nie wiem czy dokładnie tak to się nazywa).
W liczniku wskazania przebiegu ogólnego jest w wartości "0". Co może być przyczyną tego ?? Czy to juz do wymiany licznik jest ??

Auto kupiłem we Francji gdzie mieszkam większośc czasu (teraz jest w kraju i tutaj chciałbym to naprawic poniewaz tam za usługe takiej naprawy wołają 1/4 wartości auta.... Na samochód dostałem pełną dokumentację serwisową , serwis francuski potwierdził wszystkie wpisy więc wykluczam uszkodzenie licznika podczas prób cofnięcia przebiegu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 21:14 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 76 razy
Pomógł: 280 razy
Ale te liczniki wariują same z siebie, więc nie wykluczaj, że zepsuty jest licznik
ja od niego bym zaczął ...


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg



Za ten wpis autor chmielik podziękował: wojtasss (czwartek, 20 października 2011, 09:06)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 22:35 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 17:44
Posty: 2645
Lokalizacja: Częstochowa
opis: co dzień uczę się czegoś nowego
model: transpo-carawella
silnik: 2.0 LPG + PB

Podziękował: 24 razy
Pomógł: 97 razy
kolego mozliwości jest kilka

1 nieudolna próba cofnięcia czyli popsuty licznik
2 czujnik prędkości przy skrzyni


_________________
czarodziej

organizator ZLOTU Olsztyn 3-6 06.2010

pomoc w organizacji IV zlotu -Góry Opawskie



Za ten wpis autor andrewa1 podziękował: wojtasss (czwartek, 20 października 2011, 09:06)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 października 2011, 22:41 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2011, 19:49
Posty: 428
Lokalizacja: Chełmno
opis: Niestety już nie t4.
model: Highline 4Motion
silnik: 2.0 TSI

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 7 razy
JA bym podłączył VAG i zapodał test instrumentów i wszystko będzie jasne.



Za ten wpis autor olek podziękował: wojtasss (czwartek, 20 października 2011, 09:06)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 09:05 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 19 października 2011, 19:17
Posty: 72
Lokalizacja: département 74
model: T4 Multivan `03
silnik: 2,5Tdi 151KM

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 1 raz
Zegary w/g mnie nie były cofane ponieważ auto sprzedawał salon prowadzący sprzedaż aut uzywanych równiez. Oni aut nie naprawiają jeżeli mają jakieś swoje wady i tak jak przyjeli do sprzedaży tak auto sprzedają. Rozmawiałem z właścicielem który miał auto od nowości to twierdził ze to już od maja on nie działa. Serwis jak robił zmianę oleju w czerwcu to wpisał w rubryce przebiegu "uszkodzony zestaw wskażników- stan 0".

Miał sprzęgło wyminiane chyba z kołem dwumasowym w marcu tego roku , może coś wtedy uszkodzili przy skrzyni , ten czujnik ?

Samochód przy wymianie klocków hamulcowych 30 kwietnia miał przebieg 171 239km wpisany w książce , oraz taki ostatni wpis przebiegu ma serwis u siebie. Przy kupnie miał wpisane na karcie za szybą "Przebieg około 185 000km -uszkodzony zestaw wskazników".

Dzisiaj zauważyłem coś jeszcze , wcześniej tego nie było. Ikonka hamulca ręcznego która się zapala , jest taka częściowo rozmazana. Wygląda to tak jakby brakowało mu "pikseli" na wyświetlaczu.

VAG to jak doczytałem to jakiś program diagnostyczny , będę musiał się wybrać gdzieś do serwisu z tym.

Na allegro widzę liczniki są po około 200 ~ 300 PLN , we francji na szrotach chcą więcej jak serwis za nowy. Dlatego wymiana nie stanowi problemu tylko zastanawiałem się czy przypadkiem tego nie da się naprawić szybciej , bo na allegro zanim się kupi , zanim dojdzie to ja już do pracy będę musiał wrócić.

I jeszcze jedno , czy moje auto ma juz CAN ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 09:39 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Tak, Twoje auto ma szynę CAN. Czy pomimo braku wyświetlanego przebiegu prędkościomierz działa? Galla czyli wzrost głośności radia wraz ze wzrostem prędkości działa (o ile radio obsługuje galla), klimatronik nie mruga?


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 09:56 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 19 października 2011, 19:17
Posty: 72
Lokalizacja: département 74
model: T4 Multivan `03
silnik: 2,5Tdi 151KM

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 1 raz
Prędkościomierz działa. Cos takiego jak galla nie zaobserwowałem , nawet nie wiem jak to by działa i wygląda. Klimatronik nie mruga. Raz w czasie jazdy obrotomierz mi spadł do zera po czym po chwili wróciła wskazówka na obroty które wcześniej pokazywała. Ale to było tylko raz na autostradzie jak jechałem ze stałą prędkością.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 10:02 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Niestety ale wygląda na to, że masz uszkodzone zegary. Możesz spróbować je zdemontować, rozebrać i poszukać zimnych lutów choć osobiście wątpię aby to była przyczyna. Na w Polsce, na Allegro kupisz zegary z dużym FIS za 300 do 500 złotych.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 10:23 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 19 października 2011, 19:17
Posty: 72
Lokalizacja: département 74
model: T4 Multivan `03
silnik: 2,5Tdi 151KM

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 1 raz
A czy od innych modeli , passat , golf , jetta tez pasują zegary do T4 ?

We Francji na szrotach wołają sobie za zegary od 300E do 500E , co jest jak dla mnie przesadą. W serwisie nowe kosztują 620E.
A czy mogę założyć do mojego auta zegary z małym fisem i będą działać , czy tylko z dużym ?

Na allegro znalazłem licznik z duzym fis do T4 ale do tego dają manetki kierunkowskazów i cos chyba jeszcze. Nie wiem po co to ale cena jest własnie 500PLN za wszystko. Może bez tych manetek byłby tańszy bo po co mi te manetki od kierunkowskazów i wycieraczek. No i oczywiście czy od innych 2,5TDi pasują czy tylko muszę szukać do 151PS ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 10:31 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Niestety, zegary z golfa i passata nie będą pasowały - inne wartości rezystancji czujnika poziomu paliwa. Możesz założyć zegary z 1/2 FIS, w aucie z CAN powinny działać jak należy, oczywiście pomijam tu wskaźnik poziomu płynu w zbiorniczku spryskiwaczy - mały FIS nie obsługuje tej funkcji. Napisz do sprzedawcy z Allegro, może zgodzi się sprzedać same zegary albo poczekaj na następną okazję.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.



Za ten wpis autor slimak podziękował: wojtasss (czwartek, 20 października 2011, 10:52)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 10:44 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Widzę kolega jutro ma byc we Wrocku. Mam tutaj u siebie w firmie zegary z duzym FIS do T4. Mają pękniętą szybkę ale są sprawne poza tym. Jezeli bedziesz jechał przez Srodę Śl. to jak wjedziesz do Wrocka to koło mojej firmy przejedziesz. Możemy podmienic i zobaczyc czy bedą działac prawidłowo. Nie mam T4 więc leżą u mnie i się kurzą w magazynie tylko. Jak coś to pisz na PW.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 20 października 2011, 21:55 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 17:44
Posty: 2645
Lokalizacja: Częstochowa
opis: co dzień uczę się czegoś nowego
model: transpo-carawella
silnik: 2.0 LPG + PB

Podziękował: 24 razy
Pomógł: 97 razy
wojtasss napisał(a):
A czy od innych modeli , passat , golf , jetta tez pasują zegary do T4 ?

We Francji na szrotach wołają sobie za zegary od 300E do 500E , co jest jak dla mnie przesadą. W serwisie nowe kosztują 620E.
A czy mogę założyć do mojego auta zegary z małym fisem i będą działać , czy tylko z dużym ?

Na allegro znalazłem licznik z duzym fis do T4 ale do tego dają manetki kierunkowskazów i cos chyba jeszcze. Nie wiem po co to ale cena jest własnie 500PLN za wszystko. Może bez tych manetek byłby tańszy bo po co mi te manetki od kierunkowskazów i wycieraczek. No i oczywiście czy od innych 2,5TDi pasują czy tylko muszę szukać do 151PS ?



jeśli masz na mysli tą aukcję

to dodatkowo masz tempomat w zestawie

http://allegro.pl/zegary-licznik-tempom ... 47238.html


_________________
czarodziej

organizator ZLOTU Olsztyn 3-6 06.2010

pomoc w organizacji IV zlotu -Góry Opawskie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 21 października 2011, 23:12 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 19 października 2011, 19:17
Posty: 72
Lokalizacja: département 74
model: T4 Multivan `03
silnik: 2,5Tdi 151KM

Podziękował: 16 razy
Pomógł: 1 raz
Licznik mam nowy używany :D. Mam nawet mile na tarczy prędkościomierza , przebieg troche za duży bo 320 000km ale działa wszystko. Wyświetlacz też w całości wyświetla. Wychodzi na to ze uszkodzony był ten stary licznik. Zastanawiam się czy jakoś da się zmienić przebieg na ten co mam w książce wpisany ostatni. Nie przeszkadza mi ten co jest , ale fajnie by było jakby pokazywał to co mam we wpisach w książce aby je kontynuować bo auto mam zamiar serwisować w serwisie go nadal choćiaz dla samych wymian oleju aby wpisy były kontynuowane . Kolega Sterciu mówił ze poprzez program WAG chyba można go zmienić , jeżeli tak to może podjade kiedyś do kogoś kto będzie miał ten program i mi zmieni. Tempomat mam w swoim aucie więc mi nie potrzebne takie manetki.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB