T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 11:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 7 sierpnia 2021, 16:06 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 1 lipca 2014, 12:19
Posty: 41
Lokalizacja: NRW
model: LONG
silnik: 2,5 TDI 102 PS

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Siemacie
Wymienilem licznik w mojej Teczce na golfowy z 1/2 FIS, wrzucilem inny eeprom i teraz mam problem z niegasnaca kontrolka ABS i komunikatem o bledzie hamulcow po ruszeniu na FIS, z tego co internety mowia problem bedzie w kodowaniu sterownika ABS, co moze byc prawda, bo VCDS sie laczy bez problemu, ale w pozycji Kodowanie jest 0273004211, czyli wydaje mi sie ze o polowe za dlugie, chyba ze tak ma byc. Nie wiem czy to mozliwe, ale wyglada to tak jakby cos sie nadpisalo, jesli to w ogule mozliwe.
Na vwbuswiki.de sa tabele z odpowiednim kodowaniem, ale niestety zaden login nie dziala, wiecie co moze byc przyczyna?
Wg tego co tam jest powinno pasowac :
Login 09943, Kodowanie 08913
Login 09363, Kodowanie 08333, ale nie pasuja oba.


Moje wozidlo to:
Silnik : AUF
Skrzynia : EQG
Rok prod : 2001, model z VIN 2002, szyna CAN
Kod hamulcow : 1LU
Kod opon : 0E2
Kod zawieszenia : puste pole
Dane ABS:
Nr. VAG : 7D0 614 111 B
Kodowanie : 0273004211
Komponent ABS/EDS 5.3 D00
Kod serwisu BB 24258
Sterownik : DRV\8E0-614-111-EDS.LBL


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2021, 01:45 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 31 grudnia 2010, 02:47
Posty: 449
Lokalizacja: DW
model: Westfalia
silnik: ACV

Podziękował: 10 razy
Pomógł: 28 razy
od jakiego golfa to licznik?
kodowanie co piszesz, to model pompy abs.
Co do liczników, możesz kodowaniem gateway wyłączyć kontrolkę ABS, a żeby była dizgnoza, to albo trafisz na fajny"stary" licznik który działa na masowanie sygnału i kontrolka znika, albo nowszy, gdzie trzeba zrobic obwód elektroniczny który da znac licznikowi, aby wygasił kontrolke. Czasem tez mozna próbować zmienić wsad licznika, jezeli architektura jest stara a soft nowy. Liczniki to ocean niewiadomych ;), ale do okiełznania.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 10 sierpnia 2021, 15:13 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 1 lipca 2014, 12:19
Posty: 41
Lokalizacja: NRW
model: LONG
silnik: 2,5 TDI 102 PS

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Licznik jest z golfa IV TDI o numerze 1J0 920 821B , oryginalny ktory mialem mial numer 7D0 920 802R, ale po wlozeniu licznika na zywca z golfa nic nie pasowalo, czyli wskazania paliwa, predkosciomierz itp., wiec poszukalem wsady licznikow od T4 z 1/2FIS i w tej chwili jest wsad 7D0 920 823C, szukalem wsadu o nr.7D0 920 822, bo wydaje mi sie ze taki bylby najlepszy, ale niestety wszystkie ktore znalazlem w sieci sa uszkodzone. prubowalem tez innych do T4 z 1/2FIS, ale bez wiekszych zmian. Co do kodowania, probowalem juz, bezskutecznie, gdzies na niemieckim forum wyczytalem ze moze pomoc ponowne kodowanie ABSu, bo istnieje prawdopodobienstwo tego ze po wymianie licznika, moze wystapic problem w komunikacji licznika i ABS poCAN
A i u mnie nie ma oryginalnie osobnej kontrolki ABS, np. kolo awaryjnych, tylko normalnie dzialajaca jak nalezy w liczniku (oryginalnym oczywiscie).
I to ze "Liczniki to ocean niewiadomych" to wiem, z takich ciekawostek napisze tylko ze na oryginalnym liczniku mam cos co ponoc jest niemozliwe w tej wersji, czyli IMMO2, otoz podswietlenie samych wskazowek po kluczyku, podobno to tylko w IMMO3 jest mozliwe.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 15 sierpnia 2021, 23:15 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 31 grudnia 2010, 02:47
Posty: 449
Lokalizacja: DW
model: Westfalia
silnik: ACV

Podziękował: 10 razy
Pomógł: 28 razy
Wsady od t4 są inne niż od golfa, często krótsze, a nie uszkodzone i rzadko są one zamienne. Czy kontrolka ABS się włącza tylko przy ruszeniu, czy po pewnym czasie jak włączysz zapłon?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 16:46 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 1 lipca 2014, 12:19
Posty: 41
Lokalizacja: NRW
model: LONG
silnik: 2,5 TDI 102 PS

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Kontrolka ABS swieci od razu po przekreceniu kluczyka i nie gasnie, jak ruszam autem, zaczyna mrugac wykrzyknik, pika trzy razu i na FIS wyswietla sie komunikat o bledzie hamulcow i "STOP" na przemian.
Wsady ktore znalazlem, wszystkie maja po 2kB bez roznicy golf, czy T4, poza tym jednym z koncowka 822.
Ponizej wsady z obu licznikow, czyli"T4"- wsad z dotychczasowego licznika i "BORA"- z licznika ktory chce zalozyc.
Edit;
Lipa, nie umiem dodawac plikow


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 18 sierpnia 2021, 11:16 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 31 grudnia 2010, 02:47
Posty: 449
Lokalizacja: DW
model: Westfalia
silnik: ACV

Podziękował: 10 razy
Pomógł: 28 razy
Gateway'a K line --> CAN przekodowywales?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 19 sierpnia 2021, 22:53 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 1 lipca 2014, 12:19
Posty: 41
Lokalizacja: NRW
model: LONG
silnik: 2,5 TDI 102 PS

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Tak

EDIT:
Problem rozwiazany, zmienilem wartosc w 0x0198 z EB na 6B i nastala tak dlugo wyczekiwana cisza i lad. Kombinowalem metoda prob i bledow, czyli nadpisywalem eeprom T4 eepromem z golfa (na golfie ABS nie swiecil) po kawalku, max. kilka linii, oczywiscie nie od poczatku, tam gdzie mamy przebieg itp., jak rowniez nie 1:1, bo wsady pomimo wszystko sa inne, tylko dedukowalem, co zmienic porownujac komorki, obserwowalem kiedy zgasnie kontrolka, jak zgasla za ktoryms razem zawezylem pole zmian i nadpisywalem poszczegolne komorki i bingo, ta droga znalazlem rozwiazanie. Troche to trwalo, ale sie oplacilo.
Teraz kombinuje jak ogarnac podswietlenie samych wskazowek i wyswietlaczy, ponoc nie mozliwe w IMMO2, ale oryginalny licznik ktory byl 7D0 920 802 Q, tak wlasnie mial, a wiec...
No i jeszcze chcialbym aktywowac funkcje "ile zostalo km do pustego zbiornika",
Czas pokaze czy mi sie uda...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB