T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 14:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 13 listopada 2020, 09:22 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 6 października 2016, 14:17
Posty: 65
model: Multivan t4 Allstar
silnik: 2.4d

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Witam, problem polega na tym że w moim multivanku nie miałem wskazania temperatury silnika( wskazówka w ogóle się nie ruszała). Po przejrzeniu internetu oraz forum zabrałem się za sprawdzenie licznika. Po rozebraniu przelutowałem regulator napięcia (z licznika dawcy w którym działało wskazanie temperatury) oraz przełożyłem tarcze od paliwa i wskazania temperatury. Wszystko skręciłem i wieczorem poszedłem podpiąć licznik. HURA działa. Na następny dzień pod wieczór poszedłem poskręcać wszystko, najpierw odpaliłem auto i zauważyłem że coś jest nie tak. Sytuacja wygląda następująco:
Silnik zimny, na dworze około 6 stopni, więc odpalam. Po odpaleniu po około 5-6 sekundach zaczyna startować wskazówka i leci do drugiej kreski, po następnych pięciu minutach jest 2,5 kreski, po następnych pięciu minutach znowu schodzi do drugiej kreski, po dziesięciu minutach jest delikatnie powyżej drugiej kreski. Co zauważyłem że wskazówka nie startuje od razu po odpaleniu tylko po pewnej chwili. Okazuje się wskazówka startuje w momencie załączenia lub wyłączenie ( słychać tylko tyknięcie) się przekaźnika 60. Już sprawdziłem że jest to przekaźnik świec żarowych. Czy winny może być przekaźnik?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB