T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 10:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 19 listopada 2019, 09:53 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 13 listopada 2019, 07:14
Posty: 4
Lokalizacja: Zdzieszowice
model: Caravelle
silnik: Diesel

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam wszystkich forumowiczów i dziękuje za przyjęcie <56> .

Od przeszło miesiąca stałem się posiadaczem Volkswagena Caravelle 2,5 TDI z 1998 roku bigsmile .
Zakupione auto "nosi slady użytkowania", niestety poprzedni właściciel nie obchodził się z nim zbyt łaskawie.
Na tą chwilę doprowadzona została do ładu część mechaniczna, czas na konserwacje podwozia, elektrykę i wnętrze.
Jeżeli chodzi o elektrykę wymieniłem już siłowniki centralnego zamka, jeden z wkładów zamka drzwi -jednak nadal nie działa jak trzeba, otworzenie drzwi od strony pasażera nie zawsze powoduje odryglowanie drzwi przesuwnych.
Kolejnym problemem jest deska rozdzielcza - zdjęcie. Poprzednik ponawiercał, pomontował różne gadżety które w tej chwili nie działają i tylko szpecą. Oprócz tego uszkodzone jest podświetlenie pokręteł nawiewów - światło nie jest rozprowadzane i nie podświetla pokręteł. Samo wnętrze też zostało zgwałcone. Pozostałe elementy kokpitu tez zostały zgwałcone - wyłamane zaczepy itd.
Czy można ten kokpit wymienić na ten z wersji po lifcie np. https://allegro.pl/oferta/vw-t4-transpo ... 8440095284
i uzbroić ten panel w elementy poliftowe ? Czy wtedy będę mógł włożyć tez radio/nawigacje 2 DIN ? Co się wiąże z taką wymianą ?
Kolejny problem jest obecne radio - wygląda na to że jest też cos popsute w stacyjce - nie potrafię tak podłączyć obecnego radia żeby wybudzało się i gasło razem w przekręcaniem zapłonu. Na ta chwile musze wypinać panel z ramki - denerwujące to jest trochę.
Poprzednik włożył jakiś moduł sterowania centralnym zamkiem bezprzewodowo - na ta chwile jest on niesprawny, chciałbym to tez uruchomić lub wymienić na nowy.

Czy jest na forum ktoś z mojej okolicy który zerknąłby, doradził a najlepiej podjął się doprowadzenia tego do ładu ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 18 stycznia 2020, 19:16 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 7 grudnia 2019, 22:18
Posty: 15
model: T4 Caravelle
silnik: 2.5 TDI

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy
witam
jestem w takiej samej sytuacji, po niedzieli robię mechanikę a w przyszłym tygodniu blacharkę.
interesuje mnie jak kolegę wymiana deski na poliftową


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 8 lutego 2020, 20:39 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 13 maja 2011, 10:39
Posty: 76
Lokalizacja: Piaseczno
opis: multivan generation
model: t4
silnik: ahy

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 1 raz
Tak samo i ja, wymieniam całe wnętrze z '98 na to po' 99 łącznie z instalacją


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB