T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 13 listopada 2019, 08:51 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): piątek, 17 stycznia 2014, 18:00
Posty: 338
model: t4
silnik: 2.4

Podziękował: 46 razy
Pomógł: 170 razy
oscyloskopu niestety niemam, odpinałem wtyki czujników przy kołach, i mierzyłem miernikiem opór tył i przód mają taki sam, sprawdziłem błędy przy odpiętych czujnikach i też wywala ten jeden błąd , specjalnie zainstalowałem sobie Polski vag 4.9 żeby zobaczyć czy to vcds nie kłamie i tez tylko ten jeden błąd. Kolego Orel11 gdzie wysyłałeś ten sterownik ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 grudnia 2019, 13:14 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 23 kwietnia 2017, 20:26
Posty: 101
Lokalizacja: Sejny
model: Transporter
silnik: 2,5 tdi 102 ACV

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 5 razy
Przed konserwacją tylnych wahaczy musiałem usunąć czujniki ABS, jeszcze oryginalne dlatego bez ich uszkodzenia nie bylo to możliwe. Wetknąłem tanie chińskie i przez jakiś czas kontrolka nie świeciła ale teraz świeci. Ponad wszelką wątpliwość sprawdziłem czy ABS się uruchamia i wynik jest pozytywny. Pod pedałem hamulca wyrażnie czuję jego dzialanie. Czytałem o zwieraniu pin 21 z masą ale nie wiem gdzie go szukać i z moim doświadczeniem wolę niczego nie zwierać. Pytanie, czy w warsztacie wyłączą kontrolkę ABS po podłączeniu komputera?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 grudnia 2019, 13:59 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2010, 20:00
Posty: 1703
Lokalizacja: ZCH
model: t4 caracelle
silnik: VR6

Podziękował: 52 razy
Pomógł: 217 razy
Podłącz WAGa i zobacz jaka jest przyczyna że zapala się lampka ABS. Jeżeli jest to błąd sporadyczny, to tylko wystarczy skasować błąd i powinno być dobrze.



Za ten wpis autor bigos1966 podziękował: taky (środa, 4 grudnia 2019, 21:19)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 1 sierpnia 2022, 17:57 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2022, 17:51
Posty: 2
model: T4 multivan
silnik: 2.5tdi acv

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam wszystkich T4-kowiczów Jestem tu nowy VW T4 2.5tdi
Acv multivan 1999r.
Mój problem z ABS pojawił się na postoju po dojechaniu
Na urlop 1350km zaparkowałem auto i tak stało tydzień po ponownym uruchomieniu (bez ruszania z miejsca) nie zgasła kontrolka ABS . Vcds brak komunikacji ze sterownikiem ABS wysłałem sterownik do naprawy. Po naprawie komunikacja że sterownikiem jest ale... Po ruszeniu z miejsca zapala się ABS błąd 65535 internal Control module menory error 35-00-
Błąd da się skasować bez problemu ale mierząc prędkość obrotową kół wskazanie z każdego koła jednakowe lecz gdy dojdzie do 21km/h rozłącza ze sterownikiem błąd jak wyżej ponowne połączenie możliwe po zatrzymaniu pojazdu. Bez podłączonego kompa wygląda to tak że wcześniej skasowany błąd odpalamy T4 wszystko ok tylko się koła zakręca zapala ABS ale błędów z czujników brak zawsze błąd jak wyżej. Nie mam pomysłów jak szukać przyczyny .. Dlatego proszę tu o pomoc Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 2 sierpnia 2022, 16:36 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12295
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 326 razy
Pomógł: 1036 razy
Błąd mówi jasno, uszkodzony sterownik.


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 15 września 2022, 12:44 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2022, 17:51
Posty: 2
model: T4 multivan
silnik: 2.5tdi acv

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam szanowne grono!
Mam problem ze sterownikiem ABS Bosch 5.3 nr 273 004 211 wyświetla błąd 65535 internal Control module memory error 35-00 Sterownik był już naprawiany, udało się przywrócić łączność ze sterownikiem. Ale błąd jak wyżej. Pytanie czy sterownik Bosch 5.3 z innymi trzema ostatnimi cyframi może pasować do T4 2.5tdu acv 1999r. Warsztat który naprawiał sterownik stwierdził że woli oddać 2/3 kasy niż się z tym bujać. A ja dalej bez ABS.

EDIT:

Udało mi się kupić sterownik (razem z pompą) o tych samych numerach co mój tj. 273004211. Potrzebuje pomocy z kodowaniem To co zapisałem przed demontażem starego sterownika.
Vag number 7D0 614 111B
Soft coding 0273004211
Component ABS/EDS 5.3 D00
Shop BB 24258
Da się z tego określić logi do kodowania nowego/starego sterownika? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Bujam sięz tym od lipca.


Ostatnio edytowano piątek, 16 września 2022, 22:51 przez grzesiex, łącznie edytowano 2 razy
post pod postem


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB