T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 17:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 2 marca 2014, 06:07 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2012, 04:04
Posty: 63
Lokalizacja: Warszawa
model: T4
silnik: 2.5 diesel

Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz
.
Witam,

Info dla osób biorących udział oraz obserwujących. Zmieniłem tytuł wątku. Zaznaczyłem to w pierwszym poście ale piszę jeszcze chronologicznie w tym miejscu.


Ponieważ dyskusja w wątku zaczęła odbiegać od tytułu slimak poprosił o dostosowanie tytułu wątku do treści aby nie trzeba było nic usuwać.

Zmieniam więc tytuł wątku: "ile waży zespół napędu silnik 2,5 tdi połączony ze skrzynią?" na "2,5 tdi ACV wyjęcie silnika i naprawa".

Jeżeli dyskusja rozwinie się znowu "niezgodnie" z tematem i pójdzie w jeszcze inną stronę proszę informować. Postaram się na bieżąco dopasowywać tytuły wątku do treści.


Uwaga dla osób, które mają popękane horyzonty myślowe.
Proszę się wyhamować. Odrzucać natrętne spontaniczne skojarzenia. Myśleć zgodnie z tytułem wątku!

Serdecznie pozdrawiam koleżanki i kolegów z forum.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 2 marca 2014, 13:22 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 7 czerwca 2010, 14:49
Posty: 1155
Lokalizacja: KRAKÓW NOWA HUTA
model: MULTIWAN
silnik: 2.5 tdi AJT 150 km

Podziękował: 221 razy
Pomógł: 88 razy
nie pamietam czy w 2.5 tdi jest koło przelotowe?
tego akurat nie pamietam to w takim razie masz wyjcie zrobić rowek w innym miejscu na wale a tamten ubytek bym wypełnił czester metalem podczas montowania nowego koła oczywiście po założeniu nowego simeringa :)

a co do demontowaniu motoru z auta bez zdjęcia przedniego pasa trudna sprawa a wcale niema wiele roboty z demontażem przodu jak weze poodpinasz to ze 40 min i przodu niema jak tego jeszcze nie robiłeś to może godzinka
instalacja elektr wtyczki tylko cyk cyk i wiązka motoru na bok i po bulu


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 2 marca 2014, 22:43 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2012, 04:04
Posty: 63
Lokalizacja: Warszawa
model: T4
silnik: 2.5 diesel

Podziękował: 18 razy
Pomógł: 1 raz
C-Y-K-L-O-N napisał(a):
nie pamietam czy w 2.5 tdi jest koło przelotowe?
tego akurat nie pamietam to w takim razie masz wyjcie zrobić rowek w innym miejscu na wale ...

Kupiłem już nowe koło, wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Czy to jest koło przelotowe?
Czy zamiast nacinać nowy rowek na wale można napawać zniszczone miejsce i naciąć rowek tam gdzie był?

Dlaczego o tym myślę. Doczytałem, że mocowanie na wale tego większego koła-przeciwwagi zależy od powierzchni [mm2] tarcia między wałem a kołem (oraz siły docisku). Powierzchnia styku tego koła z płaszczyzną wału nie jest duża a po nacięciu nowego rowka zmniejszy się. Zmniejszenie powierzchni styku wału z kołem osłabi to newralgiczne połączenie, które samo z siebie jest niepewne skoro się odkręca. Takie nacięcie może być dodatkową przyczyną ponownego odkręcenia się koła. Ja, jak do tej pory, bezskutecznie szukam możliwości wzmocnienia tego połączenia koła z wałem, a to działanie byłoby osłabieniem. Ale nie znam się. Może to nacięcie w innym miejscu jest jedynym rozwiązaniem.



C-Y-K-L-O-N napisał(a):
...a co do demontowaniu motoru z auta bez zdjęcia przedniego pasa trudna sprawa a wcale niema wiele roboty z demontażem przodu jak weze poodpinasz to ze 40 min i przodu niema jak tego jeszcze nie robiłeś to może godzinka
instalacja elektr wtyczki tylko cyk cyk i wiązka motoru na bok i po bulu
Wezmę pod uwagę zdjęcie przedniego pasa. Tak to zgrabnie opisałeś, że może tak samo sprawnie pójdzie robota. Czy te wiązki elektryczne, które są przymocowane do przedniego pasa uda się tak „cyk cyk” odłączyć, żeby nie przeszkadzały silnikowi "wyjechać"?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 marca 2014, 13:42 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 7 czerwca 2010, 14:49
Posty: 1155
Lokalizacja: KRAKÓW NOWA HUTA
model: MULTIWAN
silnik: 2.5 tdi AJT 150 km

Podziękował: 221 razy
Pomógł: 88 razy
poradzisz sobie prosta robota i dużo luzu do demontażu jednostki :) a wiązki z wtyczkami sa do przedniego pasa przypięte na spinkach


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 12 kwietnia 2019, 12:38 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 12:28
Posty: 2
model: T4
silnik: ACV

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 0 razy
Witam.Mam pytanko.Czy da sie bez wyciągania silnika ,wymontować głowicę?Jestem w trakcie i przystawił mi kolektor ssący i wydechowy z turbiną.Mam podnosnik (żurawia),ma sciągnięty zderzak i chłodnicę ,czy jeśli sie nieda bez wyciągania silnika to wyciągnąć go ze skrzynią czy bez i co jest najtrudniejsze przy wyciąganiu i ewentualnie wkładaniu?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 12 kwietnia 2019, 20:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
Da się. Kolektory do zdemontowania i tyle.


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało



Za ten wpis autor Kenobi podziękował: montoy (sobota, 13 kwietnia 2019, 11:38)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB