T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 09:09 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 02:26
Posty: 24
model: t4
silnik: 2.5 tdi acv

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 0 razy
Witam, mam problem z turbiną i egr w teczce tdi 2.5 acv 98 rok.

Turbina do wymiany na dzień dobry. Byłem na diagnozie vag, wykazała błąd w czujniku ciśnienia w intercoolerze, przeczyszczony czujnik - błąd znikł.
Następnie pan mechanik sprawdzał ciśnienia, wg. odczytu z vag, zawór EGR się nie domyka a turbina daje 0 doładowania nawet przy 3.5k obrotów.
Stwierdził, że to mogło być przyczyną zablokowania łopatek turbo, które czasami się kręci, czuć.

Pan mechanik zaproponował czyszczenie EGR lub zaślepienie go, co o tym myślicie ? Czy zaślepienie wpłynie negatywnie na pracę silnika/czyszczenie pomoże na dłużej ?

Teczka w poniedziałek jedzie do mechanika na podmiankę turbo z jakiejs sprawdzonej firmy (przez mechanika), ale nie wiem co mu powiedzieć o egr, jak czyszczenie to bajer na krótki czas to lipa a zaślepienie może uszkodzić coś to też lipa.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 10:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
pewnie nie pomylę się pisząc, że większość "świadomych" użytkowników silników TDI na forum ma EGR zaślepiony włącznie ze mną ( to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem po zakupie fury ), drugą było wyczyszczenie nie tylko EGR ale i całego dolotu z syfu który przez ten nieszczęsny ekologiczny wynalazek się w nim nazbierał ( ja to robiłem sam więc koszty zerowe, ty zrób jak uważasz )
żeby być w 100% obiektywnym to znam kilku ludzi którzy są przeciwnikami zaślepienia, ale to na prawdę wyjątki
reszty poszukaj na forum
ogólnie moim zdaniem zaślepiaj - czyszczenie zawsze później możesz zrobić


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 14 lipca 2011, 19:30 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 22 czerwca 2010, 20:58
Posty: 10
model: Transporter 96'
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam.
Sprawdź lepiej zawór sterują turbiną n75 on może być uszkodzony. Na próbę najlepiej jak byś przełożył od kogoś innego. Jak dodasz gazu to turbiny nie słychać w ogóle?? Bo może się kręci tylko zawór wszystko wypuszcza.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 15 lipca 2011, 00:33 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2011, 02:26
Posty: 24
model: t4
silnik: 2.5 tdi acv

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 0 razy
Na vagu w ogóle ciśnienie doładowania nie urosło, a wyświetlało takie jak atmosferyczne czyt. 998. Ćiśnienie było sprawdzane od 1.5k - 4k obrotów, nic nie słychać ale czasami się zakręci, wtedy czuć że zadziałała ale jak spadną obroty np przy zmianie biegów to już stoi i amen.

Zadbam o wyczyszczenie wszystkiego co się da.


ps. Czy ten zawór n75 jeżeli jest uszkodzony nie powinien wywalać błędu na vag ? Wyraźnie egr nie domyka, przy dodaniu gazu wartość stoi w miejscu (7). Czy masz na myśli nieszczelność ? Wszystkie wężyki odchodzące od tego zaworu nie wyglądają za dobrze, może lepiej będzie je wymienić ?

Jedyny błąd jaki się pokazał to bodajże 575 coś dot ciśnienia w dolocie, czujnik ten znajduje się w intercoolerze, taki wkładany od boku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB