T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 18:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 21 października 2021, 01:16 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 4 września 2016, 10:31
Posty: 27
model: Bus 93 + Blaszak 02
silnik: 2.4 D + 2.5 TDI

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz
Cześć wszystkim


Mam TDI 2.5 z 2002 roku. Mam taki problem z moją T4, że kiedykolwiek mam w baku mniej niż ok. 3/8 pełnego baku, samochód zaczyna mieć problemy z odpalaniem. Normalnie, czyli kiedy w baku jest więcej niż owe 3/8 samochód pali na "półobrotu", od razu, bez żadnego zająknięcia. Jak paliwa jest mniej niż 3/8 to już tych obrotów musi wykonać znacznie więcej. Im mniej paliwa w baku, tym trudniej mu odpalić. Koniec końców zawsze jednak odpali, choć zdarza się że odpala nawet za 3 razem dopiero.

Aha, jeżeli zgaszę silnik na kilka minut, odpala ponownie na "półobrotu" nawet jeśli stan baku jest poniżej 3/8 całego baku.

Nadmnieję że zaworek zwrotny został już zamontowany przez poprzedniego właściciela. Dodatkowo, poprzedni właściciel założył do diesla zwykły filtr paliwowy przelewowy... Nie wiem dlaczego, ale być może miała to być jakaś forma walki z tym słabym odpalaniem na niskim poziomie paliwa. Teraz ma już właściwy filtr paliwa ale powiedziałbym że nie wpłynęło to na obserwowany problem.


Dodam też że taka sytuacja ma miejsce już od dobrych kilku miesięcy, może blisko roku, czyli warunki pogodowe nie mają tutaj wpływu. Generalnie mi to nie przeszkadza, po prostu wcześniej tankuję samochód. Nie mniej jednak podejrzewam, że problem sam nie zniknie a pewnie będzie się pogłębiał więc chętnie usłyszę Wasze zdanie na ten temat. Ostatnio rozmawiałem z moim mechanikiem, nie umiał nic zdiagnozować lub doradzić niestety.


Z góry dzięki za sugestie


Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 21 października 2021, 04:25 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): piątek, 3 lipca 2015, 13:52
Posty: 276
model: multivan
silnik: 2,4 AAB

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 160 razy
Z opisu wynika że masz pęknięty pływak w baku. Obecność zaworu zwrotnego trochę zbija mnie z tropu, bo na pierwszy rzut oka powinien pomóc, ale cala reszta to objawy zepsutego pływaka.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 21 października 2021, 09:53 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): piątek, 18 stycznia 2013, 17:19
Posty: 627
Lokalizacja: Oleśnica
model: T4 Multivan
silnik: 2,5 Tdi 151AXG

Podziękował: 68 razy
Pomógł: 26 razy
Uszkodzony pływak w baku ;)
viewtopic.php?f=6&t=13360&hilit=ci%C4%99%C5%BCko+odpala


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 25 października 2021, 20:19 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 4 września 2016, 10:31
Posty: 27
model: Bus 93 + Blaszak 02
silnik: 2.4 D + 2.5 TDI

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 1 raz
Dzieki! Będę obserwował dalej a przy następnej wizycie u mechanika spróbuję usunąć problem


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB