T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 16:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 10 listopada 2019, 22:18 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 stycznia 2017, 20:30
Posty: 49
Lokalizacja: Mistelbach
model: Caravelle
silnik: 102ps

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 0 razy
Sorki, tu akurat zawaliłem z tym pełnym gazem przy ostatniej próbie.

Spróbuje ogarnąć ten dolot i dam znać jak wygląda sytuacja. Dzięki za pomoc.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 17 listopada 2019, 13:38 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 stycznia 2017, 20:30
Posty: 49
Lokalizacja: Mistelbach
model: Caravelle
silnik: 102ps

Podziękował: 6 razy
Pomógł: 0 razy
Przetestowałem cały układ dolotowy jeszcze raz i zero nieszczelności aż do silnika. Testowałem to kompresorem i pompką nożną. Jedynie uciekające powietrze to przez skrzynię korbową.
Teraz już nie umiałem żadnego ciśnienia zbudować. Maksymalnie 0.3 bara.
Gdy lekko zasłoniłem otwór odmy, zaczęło syczeć zaraz spod uszczelki pokrywy zaworów i to tam gdzie jest też spory wyciek oleju.

Odma otwiera się pewnie przy pewnym ciśnieniu wewnątrz skrzyni korbowej. Zamykana jest przez podciśnienie i dopiero przy pewnym ciśnienie otworzy się. Odmę sprawdziłem i działa w ten sposób. Mogłem spokojnie przedmuchać ustami powietrze, gdy nie było z drugiej strony podciśnienia.

I teraz teoretycznie, czy przy silniku już wyrobionym lub uszkodzonym pierścienie cylinder, mogły by powstawać przedmuchy do skrzyni z turbiny? Ewentualnie jakiś jeden uszczelniacz zaworowy z zaworów ssących? Nie zbuduję się tak duże ciśnienie aby otworzyć odmę, ale na tyle duże, aby wyjść innymi nieszczelnościami?
Po prostu już innej możliwości nie znalazłem gdzie mogłoby uciekać powietrze z doładowania.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 17 listopada 2019, 20:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7425
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 71 razy
Pomógł: 801 razy
Skoro nie znalazłeś nieszczelności to czas zając się elektroniką sterującą, daj już spokój z drążeniem tematu uciekającego powietrza bo to według mnie nie tu leży problem. Na pierwszy plan idzie przepływka, najlepiej jakbyś podmienił bo wychodzi na to, że jej odczyty na poziomie ponad 1200 są po prostu bzdurne i wskazują na jej uszkodzenie, druga sprawa do ogarnięcia to czemu w logach grupy 008 dotyczące dawek paliwa jest tak mała i niestabilna dawka paliwa w pierwszej kolumnie oczywiście jeśli gwarantujesz, że ten log był robiony z pedałem w podłodze. Niestety nie wiem czy taka dawka jest wynikiem tej bzdurnej ilości powietrza i ECU ją tnie bo się gubi czy jest tego inna przyczyna. Podmiana przepływki na sprawną dałaby nam tutaj odpowiedź i ewentualnie wyznaczyła dalszy kierunek poszukiwań bo na dawce 33-34 mg która jest teraz to faktycznie z mocą będzie słabo, minimum to 38-39. Zrób jeszcze komplet logów statycznych z 08-Meas. Blocks według opisu: viewtopic.php?f=15&t=2850. Oczywiście jak dasz nową przepływkę to logi dynamiczne jeszcze raz chyba, że nastąpi poprawa.


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB