T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 11:39 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 01:44
Posty: 3
model: Caravelle
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam Serdecznie

Nazywam sie Paweł. Posiadam VW CARAVELLE LONG 2.4D 1996r-LIFT Pisze z zapytanie i poproszeniem o porade jesli bedzie ktoś wiedział, mianowicie: W moim VW zrobiło sie cos takiego ze nie moge wrzucic wogule zadnego biegu normalnie, tylko musze sie silowac przy włączonym silniku, jedynie tylko wsteczny z mocnym zagruchotaniem i to nie zawsze. Zaś przy zgaszonym wchodzą wszystkie biegi, w sumie tym autem zrobilem juz ponad 20 tys km i nic sie niedzialo, do dzisiaj, jedynie, czasami jak wrzucalem wsteczny to tak jak bym dobrze nie wysprzeglał, bo az czasami zagruchotalo lekko i podtrzęslo autem, zas z innymi biegami nigdy nie mialem problemow.
Gdy mi sie to stalo, sprawdzilem płyn czy jest.. wszytsko niby w normie, i gdy wysprzeglilłem kilka razy na zapoalony, to nagle mozna bylo wrzucic wszytskie biegi i ruszyc, po czym po krotkim czasie znowu to samo. Jesli kotś sie orientuje to porsiłbym o jakąłś podpowiedz, bo nie chcial bym poprostu wymienic czegos co okaze sie ze nie trzeba bylo tego wymieniac.
( A i jak go odpalam na biegu z wcisnietym sprzędgłem, to jest tak jak by zaczynał minimalnie ciągnąc na biegu, a jak puszczam pedał sprzęgła to bierze normalnie.)
( A i jeszcze jedno, od kąd go kupiłm stuka mi vacum.. czy to moze miec tez jakis wplyw.
I rano na zimnym, slychac bylo przy puszczonym sprzegle bardzo cichy szum, a gdy sie wcisneło to ustawał, a z kolei na ciepłym nic nie bylo slychac).
Z góry dziekuje za informacje,
Pozdrawiam
Paweł


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 18:07 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 14 września 2010, 18:49
Posty: 123
Lokalizacja: AUSTRIA
model: vw t5 multivan
silnik: 2.0 BTDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
nie jestem mechanikiem ale może trza zerknąc na synchronizator może koło zamachowe <bezradny> pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 23:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:29
Posty: 1237
opis: Krzywy ryj
model: T4
silnik: ACV

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 124 razy
Zapowietrzył się układ hydraulicznego sterowana sprzęgłem, jeśli odpowietrzenie pomoże na krótko to masz do zmiany "gumki" w pompie sprzęgła / wysprzęgliku.


_________________
Pasożyt zlotowy. Pozostał mi tylko jeden T4.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 listopada 2010, 12:24 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 01:44
Posty: 3
model: Caravelle
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam. Odpowietrzałem układ, i wyjmowałem wysprzęglik, i na czpieniu wysprzęglika była ułamana taka plastikowa czapeczka, więc zamiast tej czapeczki naspawałem na ten czpień i wyszlifowałem, myslałem ze to robi robote, ale jednak nie. A przypuszczam ze chyba padł mi docisk, jutro(poniedziałek) mam zamiar wyjmować wszytsko .... Ale sprawdze dla spokoju to co mi napisałeś.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 23 listopada 2010, 00:01 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 01:44
Posty: 3
model: Caravelle
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam. Opanowałem juz Mój problem jaki opisałem na samym początku. Okazał się doscik. Wymieniałem oczywscie cały komplet, (tarcza, docisk.) i wszytsko juz jest tak jak być powinno, jeździ się idealnie. Krótko mówiąc Caravelka jest już w prefekcji :)
Pozdrwiam.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB