T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 23:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 22 marca 2012, 08:40 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 22 czerwca 2011, 22:08
Posty: 11
model: MULTI T4
silnik: 2,4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam wszystkich zajawkowiczów swoich Te 4rek;-) W moim Multi T4 94 2.4 AAB namierzam problem... Poproszę o sugestie: Mianowicie auto bardzo trzęsie podczas ruszania ( wciskam sprzęgło, wrzucam 1, powoli puszczam sprzeglo i na 2/3 długości sprzegła zaczyna sie trzesienie auto rusza aaale strasznie szarpie nastepuja objawy bardzo mocnego trzesienia całym samochodem i tak do 3ciego biegu potem drgania ustępują przy redukcji i hamowaniu silnikiem to samo... Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i narazie są dwie opcje; Sprzeglo do wymiany bo coś tam jest wygięte??? albo poduchy pod silnikiem i skrzynią są do wymiany... No chyba że to zupełnie coś innego... i Wy drodzy użytkownicy podpowiecie mi cóż to może być??? Bardzo proszę o podpowiedzi... P.S. Jezeli wymieniał bym sprzęgło to czy wymieniać wraz z kołem zamachowym i wysprzęglikiem czy same tarcze i łożysko wystarczy i jaki jest orientacyjny koszt wymiany??? P.S.2 Jezeli wymieniał bym poduchy ( a jak coś to już pewnie wszystkie zrobie ) to też poproszę o orientacyjną cenę wymiany??? Pozdrawiam z góry dzieQję za wszystkie podpowiedzi;-)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 22 marca 2012, 09:02 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 stycznia 2012, 22:14
Posty: 750
Lokalizacja: FSW
model: Caravelle
silnik: 2.5TDi

Podziękował: 12 razy
Pomógł: 40 razy
Co do trzesienia przy ruszaniu to faktycznie to co Ci mechanicy mówili.Ogólnie wymienia sie tylko tarcze ,docisk i łożysko oporowe ,koło jak jest zużyte.Co do poduszek ,to raczej najpierw sprawdz w jakim są stanie .bo wymieniac wszystkie to dla mnie bez sensu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 22 marca 2012, 09:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
szarpanie przy ruszaniu to klasyczny objaw uszkodzonej poduszki skrzyni - tylnej-dolnej ( co zresztą na forum jest szeroko opisane - opcja szukaj nie gryzie !! )
w tym silniku masz sztywne koło zamachowe więc prawdopodobieństwo jego zużycia jest praktycznie zerowe
ja bym zaczął tylko od wymiany wyżej opisanej poduszki, szczególnie, że nie wymaga to jakichś większych prac rozbiórkowych
jeśli nadal będzie trzęsło to dopiero kolejne szczególnie , że lewa duża poducha to już spory koszt

wysprzęglik wymienia się przy takiej skrzyni jak twoja tylko wtedy gdy widać, że cieknie lub ma ograniczony ruch - co widać po zajrzeniu pod samochód

co do kosztów to chyba sam rozumiesz, że zależy gdzie
w wa-wie koszt robocizny wymiany sprzęgła to 450 - 500zł, poduszek wszystkich to max 200zł, a części to już w ogóle zależy jakie i gdzie kupisz
czy sam kupujesz czy warsztat je daje


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 23 marca 2012, 12:53 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 22 czerwca 2011, 22:08
Posty: 11
model: MULTI T4
silnik: 2,4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Auto wczoraj było na podnośniku, mechanicy gruntownie przetestowali temat wstępna diagnoza sprzęgło. Dziś zostawiłem auto u doktora więc po rozebraniu i sprawdzeniu co tak naprawdę się dzieje dowiem się konkretów... Bardziej był bym za ta poduchą bo sprzegło było wymieniane 3 lata temu... (z opowieści byłego właściciela podobno zmienił je na LUKa ale ciekawe jak na nim hulał?:) Ja mam to auto od roku jest to oczko w głowie wiec każde szmery są eliminowane;) drgania od momentu jak jestem właścicielem tak jak by narastają... Poinformuje Was jak temat się rozwinął;) p.s. Co do opcji szukaj jest mi doskonale znana podłączyłem się pod temat jakiś czas temu lecz cisza w eterze była;))) postanowiłem założyć nowy temat z całym szacunkiem oczywiście;)))


Ostatnio edytowano wtorek, 27 marca 2012, 18:12 przez mariuszgim, łącznie edytowano 1 raz
literówki i ortografia


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 27 marca 2012, 08:24 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 22 czerwca 2011, 22:08
Posty: 11
model: MULTI T4
silnik: 2,4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Auto odebrane od doktora sprzęgło masełko zero telepania przy starcie, zmianie biegów i redukcji więc uważam temat za rozwiązany panowie spisaliście się na medal teoria zaliczona he he, dziękuję za wszystkie podpo-odpowiedzi;-) A dla zainteresowanych co się zmieniło w aucie więc tak... Sprzęgło do wymiany bo oderwała się jakaś sprężynka od tarczy i coś tam było skrzywione, kolejna rzecz to poducha pod skrzynią była oderwana i ostatnia rzecz łapa sprzęgła była zerwana całkowity koszt takiej usługi razem z częściami z warsztatu równiutkie 1000zł ( 520zł sprzęgło LUK, 110zł poducha pod skrzynie, i 50zł łapa sprzęgła, robota 350 zł;-))) 30 złoty właściciel warsztatu odpuścił więc miła niespodzianka na koniec;-) POZDRAWIAM OL YA!!!


Ostatnio edytowano wtorek, 27 marca 2012, 18:06 przez mariuszgim, łącznie edytowano 1 raz
literówki i ortografia


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB