T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 18:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 stycznia 2012, 13:30 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): sobota, 14 stycznia 2012, 12:43
Posty: 2
model: T4
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam wszystkich :)
Jestem tutaj nowy na forum postanowiłem zatrzymać busa i trochę z nim porobić zwłaszcza że w ostatnim czasie poszedł bieg wsteczny ;/ ( dokładnie wyskakuje )

Pierwsze chcę się was poradzić jakie sprzęgło zakupić ??? mam silnik 2.4D rok 91. sprzęgło jakie obecnie siedzi to LUK zastanawiam się nad sachsem, proszę o poradę w tej sprawie .

I druga sprawa mam problem ze skrzynią z biegiem wstecznym ;/ co w tym wypadku zrobić skrzynia już wyciągnięta z busa tylko co dalej ?? szukałem manuala jakiegoś sensownego od skrzyni ale nie mogłem znaleźć no i co najważniejsze czy da radę tą skrzynie zrobić w własnym zakresie (bez prasy) czy jednak jest to zbyt trudne zadanie i trzeba ją oddać do regeneracji ??

Co może być przyczyną wybijania wstecznego ?? synchronizator czy może wytarta zębatka ??

Proszę bardzo o porady w tej sprawie ??


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 stycznia 2012, 14:16 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 12:12
Posty: 616
Lokalizacja: G D A Ń S K
opis: t4 for ever
model: Transporter
silnik: 2.5TDI

Podziękował: 10 razy
Pomógł: 5 razy
Staszku ja zrobilem regeneracje skrzyni z tym ze w 2,5TDI zrobili mi lozyska itp,koszt 800zl i G dalo,mam satelity wywalone,jesli chodzi o tarcze i docisk to mam LUK-a i jestem zadowolony


_________________
http://www.youtube.com/watch?v=3GmOrYRQPsA


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 stycznia 2012, 14:28 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): sobota, 14 stycznia 2012, 12:43
Posty: 2
model: T4
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
ok a jak z tą skrzynią ?? co radzisz nie da rady tego zrobić wymienić bieg wsteczny z synchronem itp bez prasy.
I mam jeszcze takie pytanie rozpoławiał ktoś tą skrzynię ?? bo słyszałem że są delikatne problemy z rozpołowieniem trzeba odkręcać pokrywę piątego biegu i bieg też trzeba wyciągnąć potem wszystkie śruby które są w poprzek dookoła i jeszcze 4 na torksa które trzymią wodziki w skrzyni. boję sie tylko tego czy nie rozsypie się wszystko w imęt i się nie połapię dlatego szukam manuala do skrzyni ;/


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 stycznia 2012, 21:41 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2011, 10:17
Posty: 873
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
model: T4 Ambulans
silnik: 2.4, 2.5

Podziękował: 3 razy
Pomógł: 57 razy
Co do sprzęgła to między tymi dwoma bierz to które będzie tańsze.
Jeżeli chodzi o skrzynię, bieg wsteczny nie ma synchronizatora to po 1. po 2. wyskakiwanie może być spowodowane np. rozjechanym wybierakiem.
Rozebranie tej skrzyni to nie jest jakaś filozofia, do rozpołowienia nie musisz zdejmować VI ale do wyjęcia wałków już tak. Do zdjęcia VI potrzebujesz ściągaczy, do wyjęcia łożysk też no i do ewentualnego zdjęcia zębatek. Jak tego nigdy nie robiłeś to raczej sobie odpuść.


_________________
Gdyby któryś z kolegów z Łodzi lub okolic chciał nieodpłatnie skorzystać z VAGa to zapraszam.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 stycznia 2012, 23:40 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 22:59
Posty: 571
Lokalizacja: Dolny Śląsk
model: Multivan
silnik: 1.9 TDI / AHU

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 23 razy
Co do sprzęgieł to nawet Sachs w swoich zestawach ma docisk Luk-a (dokładnie to jest wybite)
Luk robi sprzęgła
Sachs wiele rzeczy (ale przynajmniej sprzęgła zamawia u profesjonalistów)

Z kluczy przyda ci się jeszcze spline bynajmniej do wodzików 5 biegu nie wiem jak w środku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB