T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 11:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 7 maja 2011, 17:21 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 25 stycznia 2011, 17:45
Posty: 171
Lokalizacja: Gdańsk
model: T4
silnik: 2.5 TDI

Podziękował: 18 razy
Pomógł: 0 razy
Koledzy mam od niedawna mały problem. W aucie rana szczególnie jak jest zimno, pedał sprzęgła ma bardzo krótki skok i "leży" przy podłodze. Bardzo ciężko wrzucić bieg. Jak silnik troszkę pochodzi i przejadę kawałek wszystko wraca do normy. Sprzegło zaczyna normalnie działać i nie ma problemu z wrzucaniem biegów.
Problemy pojawiły się od kiedy robie bardzo krótkie dystansy (mam zlecenie pod nosem ). Po dłuższej jeździe sprzegło dobrze działa, ale nadal jest za nisko.
Tu moje pytanie czy wystarczy odpowietrzyć, czy może wysprzeglik pompa sprzegła czy coś innego.
Czy można to jakoś z diagnozować bez rozbierania skrzyni ?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 7 maja 2011, 21:45 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 19:39
Posty: 28
Lokalizacja: Mazowieckie
model: vw syncro
silnik: AXL

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Moim zdaniem wysprzęglik.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 8 maja 2011, 07:54 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 25 stycznia 2011, 17:45
Posty: 171
Lokalizacja: Gdańsk
model: T4
silnik: 2.5 TDI

Podziękował: 18 razy
Pomógł: 0 razy
Spróbuje najpierw odpowietrzyć, a jak nie się nie zmieni to chyba wymienię całe sprzęgło. Jeszcze ciekawi mi jak sprawdzić czy to nie pompa siadła, nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Objechałem kilku mechaników, każdy inna teoria :). Może ktoś ma namiary na jakiegoś sprawdzonego mechanika na terenie Trójmiasta i okolic ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 8 maja 2011, 11:48 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 23:11
Posty: 558
Lokalizacja: Żuławy Gdańskie
opis: 2.5 TDI Long
model: Transporter syncro
silnik: ACV

Podziękował: 21 razy
Pomógł: 17 razy
Sprawdzony zakład mam w Gdańsku na ul. Sandomierskiej 6, tel. 58-306-68-48, na początku wszystko robiłem u nich dopóki nie zaczęło być cienko z kaską, wtedy zacząłem sam remontować autko. Mieli kilka wpadek ale bez żadnego problemu poprawiali w własnym zakresie i najlepiej jak auto sprawdzałby mechanik Darek. Co prawda do najtańszych nie należą ale mogę polecić. Jak coś to mówić że namiar masz od Marcina Grzenia.

Mogę też podać drugi namiar w Pruszczu Gdańskim ul. Kopernika 23 Mariusz Kinder tel. 501-123-912 tanio liczą robociznę. U nich co prawda robiłem tylko pełną geometrię transporterka ale sporo sobie z nimi porozmawiałem czekając na wolny kanał, przy okazji nawet sprawdził czy nie mam błędów na vagu bez dodatkowej opłaty, więc zdiagnozować możesz u nich auto.

A co do twojego problemu, to na początek dobrze odpowietrzyć bo możliwe że jakiś syf jest w przewodzie do wysprzęglika.



Za ten wpis autor maverickt4 podziękował: absajler (niedziela, 8 maja 2011, 12:31)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 8 maja 2011, 12:36 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 25 stycznia 2011, 17:45
Posty: 171
Lokalizacja: Gdańsk
model: T4
silnik: 2.5 TDI

Podziękował: 18 razy
Pomógł: 0 razy
Dzięki maverickt4 za namiary. Właśnie wróciłem od auta. Zanim odpaliłem schyliłem się do pedałów "pomacałem" pompę i te wszystkie przewody, delikatnie ręką nacisnąłem 2 razy i pedał odskoczył i ładnie trzyma się u góry.
Odpaliłem auto biegi super wchodzą i pedał dalej wysoko. Nie wiem o co chodzi :), może dlatego że zrobiło się cieplej ? sam juz nie wiem :)
Nic poczekam kilka dni zobaczę co się będzie działo.

Koledzy przyczyną była nieszczelna pompa przy pedale sprzęgła, niestety wymieniłem ja jako ostatnią <38> przy próbie odpowietrzenia wysprzeglika urwał się przewód i trzeba było skrzynie zrzucać i przy okazji wyniełem kompletne sprzęgło z dwumsem i całą resztą


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB