T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 22 stycznia 2024, 13:39 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): czwartek, 27 października 2022, 08:33
Posty: 1
model: T4
silnik: 2.4 D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam. Posiadam Volkswagena T4 Caravelle 1996r. 2.4D.
Skrzynia biegów i sprzęgło były wymieniane rok temu.
Problem wygląda tak że jak jadę po autostradzie, powyżej 3000 obrotów, to kiedy zjeżdżam z autostrady i chcę wrzucić niższy bieg, biegi bardzo ciężko wchodzą (trzeba wciskać na siłę) aż nie zatrzymam auta i nie wyłącze i włącze silnika. Wtedy biegi znowu działąją bez problemów. Nadmieniłem że kiedy jadę po autostradzie, gdyż jak jadę na piątce po zwykłej drodze w okolicach 3000 obrotów problem nie występuję, dopiero jak jadę szybciej po autostradzie. Problem wystąpił już dwa razy.

Może ktoś wie o co może chodzić?

Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 24 stycznia 2024, 12:11 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 20 listopada 2023, 18:03
Posty: 59
Lokalizacja: TLW
model: Multivan T4
silnik: 2.5TDI ACV

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 12 razy
Podobny temat przerobiłem na audi 80, jeździłem tak rok(w końcu to miał być gruz na dojazdy, był tani), po autostradzie biegi się wrzucało jak w starze, odkryłem że co 10-15km jak wrzucałem na niższy i znowu wyższy to działało duuużo lepiej, powodem był niski stan oleju w skrzyni... wymieniłem olej w skrzyni i profilaktycznie płyn co by wysprzęglik miał łatwiej, objawy ustały ale niestety skrzynia żyła jeszcze 2 miesiące
Ja bym zaczął od sprawdzenia oleju na dzień dobry, jak była wymieniana skrzynia to pytanie czy nowa(regenerowana?) czy używana, jak używana to wiele osób zapomina o sprawdzeniu czy olej jest, albo potrafi mieć wyciek
Jak w mojej miałem problem to czytałem też że niektórzy żalili się że uszczelniacze wałka wybieraka w skrzyniach VAG lubią puchnąć


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 30 stycznia 2024, 23:59 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 17 października 2023, 21:27
Posty: 13
model: Caravella
silnik: 2.5tdi 102ps

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
Myślę że nie po zgaszeniu tylko po ponownym ruszeniu wodziki ustawiają się w naturalnej pozycji. Ja bym sprawdził wybierak lub poduszkę. Lub jak wyżej może tylko olej. Ale skoro miejscami dobrze to może jednak wina złego ułożenia wybieraka lub dostał jakieś luzy.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB