T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 04:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 00:45 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2021, 23:32
Posty: 1
model: T4
silnik: 2.4

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dobry wieczór Panowie i Panie,


Proszę o wyrozumiałość, ale ośmielę się zadać
pytanie dość dziwne, a mianowicie czy posiadacie Państwo informacje lub może ktoś z Was wpadł na pomysł przekładki napędu syncro z innego auta( np. passat B3). Zasada działania napędu identyczna jak w t4, lecz co z resztą nie mam pojęcia. Moim zdaniem byłaby to dość ciekawa alternatywa dla oryginalnego i chorendalnie drogiego napędu syncro z t4.

Pozdrawiam, Krystian


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 16:56 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 kwietnia 2015, 14:37
Posty: 983
Lokalizacja: kraków wieliczka
model: T4 transporter
silnik: 2,5 TDI AJT

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 52 razy
napęd z t4 jest p#p można go przekładać z karoserii do karoserii
jeśli chcesz przełożyć z innego auta to pamiętaj że wał innej długości półosie inne oraz mocowania silnika i skrzyni

napęd możesz kupić tanio ale przeróbki mogą być kilka razy droższe i teraz zastanów się czy to się opłaca (nie mówię o cześciach tylko o czasie ) a naped z t4 można założyć w 1 dzień


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 17:54 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 11:29
Posty: 869
Lokalizacja: Łańcut
model: Caravelle
silnik: 2.4D

Podziękował: 48 razy
Pomógł: 68 razy
I jeszcze pozostaje kwestia przełożenia w moście, dokładany z inne auta może nie zgrać z przełożeniem napędu w t4 , a w tym momencie staje się to niebezpieczne

PS. myślę że kwota około 500 zł za syncro ( taką widziałem niedawno na OLX ) chyba gość z Sanoka sprzedawał ,nie jest ceną zaporową trzeba szukać a czasami można trafić coś po pieniądzach


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 19:03 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 kwietnia 2015, 14:37
Posty: 983
Lokalizacja: kraków wieliczka
model: T4 transporter
silnik: 2,5 TDI AJT

Podziękował: 5 razy
Pomógł: 52 razy
niechce cie obrażać ale 500 za syncro to chyba za jeden element sama skrzynia bez dokładki to 1tys w górę


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 stycznia 2021, 19:46 
Offline
teczkownik

Dołączył(a): sobota, 19 lutego 2011, 11:29
Posty: 869
Lokalizacja: Łańcut
model: Caravelle
silnik: 2.4D

Podziękował: 48 razy
Pomógł: 68 razy
Ja akurat nie potrzebuję ,ale zadzwoniłem z tym samym dylematem co Ty że to jakiś gruz ,gość powiedział że ma syncro z doki 1995 roku na które spadło drzewo sprzedał kwity ,silnik ,zawieszenie ,została przekładnia przy skrzyni i most jeszcze nie wymontowany ,powiedział że jak sobie wyciągnę to jakieś 500-600 zł będzie kosztować ,mówił że zalega mu to już blisko rok bo nigdzie nie ogłaszał ,z ubezpieczenia dostał kasę, za pozostałe graty też coś wzią więc to puszcza po taniości ,biłem się z myślami żeby to zgarnąć ale potem stwierdziłem że na co mi jak i tak nie będę zakładał więc temat odpuściłem ,czasami zdarzają się takie sytuacje ,przykładem może być sprzedaż niebieskiej tapicerki w longu koledze maja którą nabyłem z zamiarem montażu u siebie ale niebieski do szarej budy nie pasował więc odsprzedałem całą tapicerkę (góra plastiki i dół z welurem przednie na drzwi z zamykaną kieszenią oraz tylną kanapę i dwójkę z koziołkiem też w niebieskim kolorze ) za 1800zł tyle co dałem więc czasami się uda


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB