T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 04:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 1 kwietnia 2016, 00:24 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2015, 19:52
Posty: 114
Lokalizacja: Kołobrzeg/N Fredrikstad
model: carawell
silnik: 2,5 tdi AJT

Podziękował: 4 razy
Pomógł: 14 razy
z tego co tu pokazuje http://www.partsbase.org/vw/transporter ... nal-drive/ faktycznie mosty mają takie same przełożenie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 1 kwietnia 2016, 10:20 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 10:34
Posty: 91
Lokalizacja: suwalszczyzna
model: westfalia
silnik: 1.9 tdi AFN

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 3 razy
Ja wstawiłem most od sharana 3 lata temu i przejechałem na nim kawał Europy /Grecja, Portugalia/. Adaptację oczywiście zrobiłem sam i różnica w cenie nie zniknęła w kieszeni mechanika. Z tego co pamiętam trzeba było 2 otwory nagwintować i 2 rozwiercić i nagwintować żeby przykręcić łapy z t4.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 10 kwietnia 2016, 17:14 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 21 marca 2016, 17:59
Posty: 8
model: transpotrer
silnik: 2,4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Jakiś czas trwało zanim zabrałem się za ten most. Po wyjecie mostu i półosi z samochodu odzyskałem słuch, teraz w czasie jazdy słychać tylko szum opon i pracę silnika <wink> . Dyfra jeszcze nie rozbierałem ale czuć w czasie obracania za wisko wyraźny nie regularny opór i zacinanie się. Poniżej zamieszczam 2 zdjęcia mojego mostu, na jednym zdjęciu widać napisy - AT SPD 02D525053.
Na linku podanym przez kolegę „ zyraza” – dzięki za ciekawy link, faktycznie w tych wszystkich wykazach części składowych powtarza się przełożenie - 17/27 – zarówno w moście jak i na wyjściu ze skrzyni biegów. Pojawiają się tam oznaczenia różnych typów mostów jak - DFB, DFC, CZT, CZU, DTZ, DUA. Domyślam się że oznaczenie SPD jest właśnie oznaczeniem mojego mostu – niestety nie ma go w wykazie na powyższym linku, może nie są tam wszystkie wymienione - wie ktoś coś na ten temat ????
Moje pytanie do osób które zmieniały mosty czy faktycznie wszystkie maja takie same przełożenie i bez obaw można stosować każdy – sprany most bez ograniczeń. <01> jeżeli tak to z chęcią założył bym teraz most z blokadą. Czy ich wymiary , rozstaw łap , szerokość , wysokość i wszelkie podłączenia będą pasować. Proszę o trafne podpowiedzi poparte faktami, z góry dziękuję.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 16 czerwca 2020, 23:14 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 29 maja 2020, 11:54
Posty: 3
model: Transporter syncro
silnik: 2.4 D

Podziękował: 2 razy
Pomógł: 0 razy
Witam, wybudowałem most z swojego T4, w moście są wyczuwalne luzy. Ktoś naprawia te mosty czy jedynie wymiana na inny sprawny ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 23 czerwca 2020, 06:50 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 stycznia 2014, 11:39
Posty: 1047
Lokalizacja: Wielkopolska
model: Allstar Westa SYNCRO
silnik: ACV+

Podziękował: 26 razy
Pomógł: 99 razy
Naprawiają. Niestety nikogo nie polecę. Łożyska w oryginale bardzo drogie. Ale skf ma w miarę zamiennik. Też mam jeden do remontu ale odwlekam i odwlekam :)


_________________
Prawdziwy mężczyzna ma odciski na dłoniach a nie rurki na dupie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB