T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 31 marca 2017, 19:09 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
Po trochę ruszam temat z manualem.

Manual będę uzupełniał w miarę na bieżąco bo jest tego sporo, więc proszę o wyrozumiałość.

Bardzo bym prosił nie umieszczać tutaj zbędnych postów. Dyskusje na ten temat proszę pisać w dziale: zmieniamy kierownicę - viewtopic.php?f=13&t=1396

Temat będzie zakończony - dam znać

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Temat związany z przekładką kierownicy na multifunkcyjną podzielę na kilka tematów

1. Zakup tego co potrzebne do przeróbki
2. Omówienie samej kwestii montażu kierownicy
3. Przeróbka taśmy koniecznej do pełnego działania kierownicy
4. Elektryka czyli przekaźnik (sterownik kierownicy) i wszystko co z tym związane
5. Podłączenie, obsługa radia, jakie modele ...
6. Kierownica multifunkcyjna podgrzewana - co potrzebne, ewentualnie jak zrobić
7. Pozostałe kwestie


1. Zakup tego co potrzebne do przeróbki

Do przekładki potrzebujemy (podam ceny ile ja zapłaciłem):

Kierownica multifunkcyjna: VW Golf IV, Passat B5/B5 FL, Sharan. Te z obsługą telefonu odpadają np. T5 - inne sterownie - cena 280 PLN igła
Poduszka kierownicy: 1J0 880 201 C (najtaniej wychodzi kupić komplet: kierownica z poduszką. Same poduszki są drogie) - w cenie kiery

Załącznik:
01.jpg


Taśma AIRBAG pięcio-pinowa: 1J0 959 653 B,C,D,E (taśmy bez liter na końcu są cztero-pinowe - nie nadają się) - 45 PLN z przesyłką za 1J0 959 653E

Załącznik:
06.jpg


Adapter Golf 3: 191 419 514 - 35 PLN z przesyłką

Załącznik:
02.jpg


Przekaźnik (1J0 907 487B - soft 0002, hard 0003 numer roboczy 452) - TYLKO TEN, podstawka przekaźnika - 65 PLN z przesyłką

Załącznik:
03.jpg


Załącznik:
04.jpg


Kostki z wtyczkami (wtyczka-gniazdko), wtyczki do skrzynki bezpiecznikowej jak na foto

sztuk:
jedno pinowe - 3 sztuki ( K-line, klakson, radio)
dwu pinowe - 3 sztuki (dwa pod tempomat, jeden dla poduszki)

Załącznik:
11.jpg


Załącznik:
12.jpg


Dwie oprawki bezpieczników - 10 PLN (najlepiej takie jak na foto - do nich przyklejamy podstawkę z przekaźnikiem i jako całość montujemy na górze skrzynki bezpiecznikowej )
Dwa bezpieczniki standard 5A

Załącznik:
05.jpg


Wtyczki z przewodami do taśmy AIRBAG (taśmę AIRBAG radzę kupić taką gdzie żółte wtyczki po obu stronach sprzedawca dołącza do taśmy)

Załącznik:
07.jpg


Załącznik:
08.jpg


Trochę kabli - kolory nie mają większego znaczenia - można dać jeden czarny, jeden brązowy i czerwony, reszta wszystko jedno, długość max 50 cm

Załącznik:
09.jpg


Manetka od kierunkowskazów (na szablon jeśli sami zamierzamy zrobić przeróbkę taśmy AIRBAG) - pożyczona

Załącznik:
10.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano wtorek, 9 maja 2017, 20:57 przez notri, łącznie edytowano 3 razy


Za ten wpis autor notri podziękowali: 5 bigos1966 (sobota, 19 września 2020, 10:25) • hoopsii (piątek, 31 marca 2017, 19:33) • PassatGT (wtorek, 6 marca 2018, 19:44) • Probe041 (piątek, 31 marca 2017, 19:22) • SO...T4 (środa, 5 kwietnia 2017, 23:26)
  Statystyki: 22.73%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 1 kwietnia 2017, 23:51 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
2. Omówienie samej kwestii montażu kierownicy

Załącznik:
02.jpg


W pierwszej kolejności należy przygotować tulejkę redukcyjną :

Załącznik:
16.jpg


Wszystkie tulejki są takie same. Jak przedstawiono na zdjęciu tulejkę przycinamy o 10 mm.
Następnie na tokarce musimy "podebrać" wewnętrzny klin o 3 mm - przedstawiłem to na poniższym zdjęciu białą kreską (słabe zdjęcie) UWAGA ! 3 mm

Załącznik:
17.jpg


Pozwoli to na niższe osadzenie tulejki na wieloklinie a dokładniej na klinie na który osadzana jest kierownica - zaznaczyłem to miejsce białymi kreskami na poniższym zdjęciu:

Załącznik:
18.jpg


Jeżeli nie przytniemy tulejki i nie zjedziemy na tokarce wewnętrznego klinu kierownica osiądzie nam ponad 20mm od przerobionej taśmy AIRBAG - przedstawię to w porównaniu do mojej przeróbki - u mnie jest 2 mm, przed przeróbką redukcji było 20 mm. Ma to duże znaczenie bo kierownica nie dojdzie nam do blokady taśmy (to samo co w taśmie T4 - założenie kierownicy powoduje wciśnienie czerwonej blokady taśmy)

Załącznik:
19.jpg


Jeśli mamy tulejkę zrobioną zabieramy się za :

1. zdejmujemy poduszkę w naszej kierownicy
2. ustawiamy kierownicę do jazdy na wprost (zwrócić uwagę na koła)
3. Odkręcamy nakrętkę kierownicy
4. zaznaczamy flamastrem na gwincie środek kierownicy !!!
5. zdejmujemy naszą starą kierownicę.

Tak mamy po zdjęciu kierownicy:

Załącznik:
13.jpg


Załącznik:
14.jpg


Wyciągamy plastikową tulejkę :

Załącznik:
20.jpg


i przycinamy ją do rozmiaru 10 mm długości. Po jej przycięciu pomiędzy tulejką redukcyjną (po jej osadzeniu na swoje miejsce) a plastikową tujelką będziemy mieć około 1 mm luzu. Plastikowa tulejka jak dobrze rozumiem ma za zadanie by element taśmy służący do odbijania kierunkowskazów siedział na swoim miejscu. Skoro był to jest nadal

tulejka po przycięciu :

Załącznik:
21.jpg


tulejka osadzona na swoje miejsce (można na foto sobie porównać w czym różnica) :

Załącznik:
22.jpg


i osadzamy tulejkę na swoje miejsce. NIE TŁUCZEMY MŁOTKIEM tylko zakładamy podkładkę i nakrętkę z naszej kierownicy i przykręcamy grzechotką :

Załącznik:
23.jpg


Nie mam zdjęć przeróbki samej kierownicy - uzupełnię to jeszcze.

W tylnej części kierownicy również znajduje się klin który osadza się na - już nie na wieloklinie a na tulejce redukcyjnej. Ten element również u mnie poszedł do przycięcia o 10 mm, dodatkowo metodą ciągłych przymiarek przy użyciu dremela musiałem zfazować wewnętrzny klin aż osiadło mi to na tyle by zapadka blokady taśmy AIRBAG została wciśnięta i ją odbezpieczyła. Dodam tylko że na szczęście nie jest to stalowe tylko jakiś metal ala aluminium, więc do obróbki spoko.

Wygląda to mniej więcej tak jak na foto poniżej :

Załącznik:
24.jpg


Pozostaje jeszcze kwestia odcięcia wystającego po przykręceniu kierownicy gwintu bo inaczej nie zatrzaśniemy poduszki. Radzę to jednak zrobić po dokładnych obliczeniach. U mnie z tego powodu do przeróbki poszła taśma airbag na grubszym oringu bo brakło mi 4 mm by wszystko pasowało.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano wtorek, 9 maja 2017, 21:03 przez notri, łącznie edytowano 1 raz


Za ten wpis autor notri podziękowali: 4 arczi777 (środa, 29 grudnia 2021, 10:40) • bigos1966 (sobota, 19 września 2020, 10:26) • Probe041 (niedziela, 2 kwietnia 2017, 00:45) • SO...T4 (środa, 5 kwietnia 2017, 23:26)
  Statystyki: 18.18%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 2 kwietnia 2017, 00:15 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
3. Przeróbka taśmy koniecznej do pełnego działania kierownicy

Załącznik:
25.jpg


Do przeróbki potrzebujemy taśmę z vw passata, golfa IV, sharana. Taśma 5-cio pinowa o czym już wspominałem, numery zostały podane. Taśmy nie różnią się niczym, jedynie 1J0 959 653E ma pomarańczową blokadę do wtyczki (jak widać na foto) którą i tak zdemontowałem. Wtyczka nie ma prawa się wypiąć bo ma zapadki blokujące. Przy przeróbce nie ingerujemy w żaden sposób w jej wewnętrzną część. Przeróbka polega na tym by po stronie przełączników mocowania wyglądały tak samo jak wygląda to w taśmie od T4 w wersji ESP. Zdjęcia z wiki chyba wiele wyjaśniają - http://t4-wiki.de/wiki/Geber_G85_(Lenkwinkel) . Do przeróbki jest również element odpowiedzialny za odbijanie kierunkowskazów.

Tak wygląda taśma pięciopinowa którą przerabiamy - widok po stronie przełączników zespolonych:

Załącznik:
26.jpg


By przerobić mocowanie robimy tak:

1. Odcinamy przy podstawie wskazane na czarno elementy (te trzy bolce wyrzucamy - są już niepotrzebne), odcięty element służący do odbijania kierunkowskazów zostawiamy:

Załącznik:
27.jpg


2. W tym momencie mamy dostęp do zatrzasków zaznaczonych na czarno. Jak popatrzymy z boku te plastiki z jednej strony są pod skosem i te skosy musimy zeszlifować dremelem na równo. Po zeszlifowaniu równamy pilnikiem i odłamujemy. Odłamany element przypasujemy czy wejdzie w gniazdo manetki kierunkowskazu (zaznaczyłem na żółto - są dwa na górze i jeden na dole)

Załącznik:
28.jpg


Załącznik:
29.jpg


3. zamawiamy w firmie która tnie laserowo elementy z twardego plastiku. Mogę podać namiary do firmy. Element taki jak na rysunku. Grubość PCV ..... (po poprawce podam jaka grubość by ładnie spasowało - 6 mm stanowczo mało) Wymiary zewnętrzne dokładnie te same co taśma. Wymiary wewnętrzne - dajemy z luzem dla wewnętrznego elementu który się obraca:

Załącznik:
30.jpg


4. Przyklejamy papierową taśmę na przełączniki od kierunków oraz na zamówiony oring. Oring przyklejamy do przełączników kropelką (klej dalemy punktowo w max 4 miejscach bo musimy to potem oderwać - dlatego przyklejamy papierową taśmę, ja problemów nie miałem). Oring przyklejamy PERFEKCYJNIE RÓWNO !!! , wszystkie krawędzie muszą być równo - jak się walniemy nawet o milimetr to poprawka.

5. Po przyklejeniu dokładnie widzimy w którym miejscu musimy zrobić prostokątne otwory by wkleić odcięte zatrzaski taśmy. Bierzemy dremel, wiertełko max 1,5 mm i robimy prostokątny otwór do którego ma wejść zatrzask. Po zrobieniu otworu zatrzask zawieszamy na swoim miejscu w przełączniku (to te zaznaczone wcześniej na foto żółtym kółkiem) i wpuszczamy kropelkę do wywierconego otworu. To samo z pozostałymi dwoma zatrzaskami.
Jak klej wyschnie ostrożnie odklejamy oring uważając na zatrzaski. Uzupełniamy klejem szpary, po wyschnięci oring z zaczepami przyklejamy już na stałe na taśmę AIRBAG - również PERFEKCYJNIE RÓWNO !!!

Odbijanie kierunków. Taśma jaką przerabiamy jest z passata i podobnych, gdzie element do odbijania kierunkowskazów znajduje się po lewej stronie. W T4 w manetce element ten jest po stronie prawej. Więc jedyne co musimy zrobić to odcięty wcześniej owalny element taśmy należy pilnikiem ładnie wyrównać i wkleić po stronie przeciwnej. A więc - do wewnętrznej strony taśmy wklejamy okleinę meblową pcv 2mm a odcięty wcześniej element przeklejamy na drugą stronę. Bez wklejenia pcv nie będzie pasowało

6 Taśma po obróbce :

Załącznik:
31.jpg


Załącznik:
32.jpg


Wykończona taśma by bebechów nie było widać

Załącznik:
25.jpg



PRZED WKLEJENIEM NALEŻY !!! - sprawdzić położenie taśmy. Kupując taśmę nie mamy pewności w jakiej pozycji była kierownica przed jej zdemontowaniem. Kierownica w T4 od punktu jazdy na wprost obraca się o niecałe 2 obroty. Ja obróciłem taśmę zgodnie ze wskazówkami zegara na maxa do momentu wyczucia oporu (czyli koniec taśmy) i obróciłem ją przeciwnie do zegara o trzy obroty czyli mamy jeden obrót w rezerwie. Dlatego też na początku manuala zaznaczyłem że należy flamastrem zaznaczyć środek kierownicy przed jej zdjęciem bo potem czekać nas będzie ustawienie kierownicy na wieloklinie i może dojść do jej zerwania przy pełnym obrocie w prawo.

Załącznik:
34.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano wtorek, 9 maja 2017, 21:05 przez notri, łącznie edytowano 8 razy


Za ten wpis autor notri podziękowali: 3 bigos1966 (sobota, 19 września 2020, 10:27) • Probe041 (niedziela, 2 kwietnia 2017, 00:45) • SO...T4 (środa, 5 kwietnia 2017, 23:26)
  Statystyki: 13.64%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 4 kwietnia 2017, 09:47 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
4. Elektryka czyli przekaźnik (sterownik kierownicy) i wszystko co z tym związane

Schemat przekaźnika 452 - piny:

Załącznik:
33.jpg


Przekaźników od kierownicy multifunkcyjnej jest sporo na rynku, o różnych numerach. Do T4 tylko i wyłącznie o nr. 452. Ten o nr. 451 jest do obsługi telefonu z kierownicy ale po pełnym CAN-ie. Rozmawiałem z osobą która robiła w T4 kierownicę MFL - na przekaźniku 451 nie odpaliła, na 452 poszło wszystko od kopa.

Co i jak podłączyć - wypowiem się w terminie późniejszym jak będę miał wszystko ogarnięte


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek



Za ten wpis autor notri podziękowali: 4 arczi777 (środa, 29 grudnia 2021, 10:40) • bigos1966 (sobota, 19 września 2020, 10:27) • PassatGT (wtorek, 6 marca 2018, 19:44) • SO...T4 (środa, 5 kwietnia 2017, 23:27)
  Statystyki: 18.18%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 4 kwietnia 2017, 13:31 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
5. Podłączenie, obsługa radia, jakie modele ...

Kierownica multifunkcyjna daje możliwość sterowania radiem :

Załącznik:
35.JPG


Jeżeli posiadamy radio VW ze sterowniem nie ma najmniejszych problemów. Pin 5 przekaźnika 452 ciągniemy do wtyczki mini-ISO - pin 11. Tylko tyle. Dotyczy to radia jak poniżej (dają również możliwość wyświetlania komunikatów radia na liczniku FIS):

Załącznik:
36.jpg


Załącznik:
37.jpg


Załącznik:
38.jpg


Załącznik:
39.jpg


Załącznik:
40.jpg


Załącznik:
41.jpg


Załącznik:
42.jpg


Załącznik:
44.jpg



I taka ciekawostka ale czy sterowanie jest - nie wiem <hi>

Załącznik:
5U0 057 156 f (Blaues Display) - 5U0 057 156 H (Rotes Display).jpg


Radia sklepowe takie jak pioneer, kenwood, sony itd, itd wymagają adaptera. Tutaj już nie pomogę w opisie bo każde radio ma inne sterowanie. Zazwyczaj sterowanie jest typu rezystancyjnego czyli polecenie wciśnięcia danego przycisku w kierownicy odbywa się przy danym oporze prądu. Ja mam Becker Indianapolis i też mam zagwozdkę jak to odpalić.

Tutaj link do producenta adapterów pod niefabryczne radia - tematu nie przerabiałem, nie wiem czy zadziała

http://www.connects2.co.uk/Product/Prod ... CTSVW001.2

http://www.connects2downloads.co.uk/c2/ ... W001.2.pdf

Polski wyrób - firma z Wieliczki (na forach dyskusyjnych piszą że działa)

http://www.piloty.pl/UNI20.html


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek



Za ten wpis autor notri podziękowali: 2 arczi777 (środa, 29 grudnia 2021, 10:40) • SO...T4 (środa, 5 kwietnia 2017, 23:27)
  Statystyki: 9.09%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 12 kwietnia 2017, 11:06 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
6. Kierownica multifunkcyjna podgrzewana - co potrzebne, ewentualnie jak zrobić

Jeżeli ktoś jest zainteresowany kierownicą multifunkcyjną i podgrzewaną to potrzebujemy:

kierownica 7M3 419 091 AE
poduszka taka jak do kierownicy multifunkcyjnej
instalacja jak w załączonym manualu opartym o przekaźnik 452
taśma airbag:

1J0 959 654 BH lub 4B0 951 543 która bardziej pasuje do przeróbki do T4

Załącznik:
cp026882-airbag-clockspring-audi-a6-98-01-c5-air-bag-clock-spring-4b0-951-543.jpg


do samodzielnego wykonania kierownicy podgrzewanej mozna wykorzystać drut oporowy KANTHAL (wymiary - 2.25mm x 0.25mm) długość 3.2 m, który mocno nawijamy na kierownicę i obszywamy.

Tematu nie zgłębiam dalej, jak ktoś ma ochotę to niech się bawi :

linki :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=370342


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek



Za ten wpis autor notri podziękował: arczi777 (środa, 29 grudnia 2021, 10:41)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 27 sierpnia 2017, 16:13 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
poducha osadzona. pozostaje sterowanie


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 16 sierpnia 2018, 21:47 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
Załącznik:
IMAG3209.jpg


Załącznik:
IMAG0786.jpg


Mały UPDATE - kierownica u mnie odpalona w całości. Działa tempomat i działa obsługa radia (zamontowane radio ze skody - symphony mp3 ze zmienionym przez SO_T4 podświetleniem na czerwono/niebieskie). Nawet bardziej z obsługi radia jestem zadowolony niż z tempomatu.

Ogólnie rzecz biorąc: Zaczynałem temat z multifunkcją w T4 posiadając kompletnie zerową wiedzę w tym zakresie. Nigdzie nie ma żadnych bliższych informacji jak to zrobić, do wszystkiego dochodziłem sam, a podejrzewam (bo o tych autach wiem) że moja jest trzecia która taką kierownicę posiada. Albo raczej była bo dwie lub trzy przybyły dzięki mnie.
Ale twierdzę że przeróbka fajna, opłacalna (wygoda rekompensuje poniesione koszty)

Ja tajemnicy z tego robił nie będę - dużo rzeczy jest w tym manualu, dodatkowymi schematami (głównie chodzi o odpalenie tempomatu) dysponuję, ktoś chce: telefon, dzwonić. Jeśli są pytania - pisać, odpowiem

PS. Do obsługi tempomatu z kierownicy nie jest jednak wymagana manetka. Wystarczy przełącznik ON/OFF a cała reszta jest w kierownicy. Obsługa radia - żadnych konwenterów - jeden kabel wpinamy do radia ........ i tyle.

Pozdrawiam - manuala uważam za zakończonego


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


_________________
Obrazek



Za ten wpis autor notri podziękowali: 3 arczi777 (środa, 29 grudnia 2021, 10:42) • Probe041 (czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:21) • SO...T4 (czwartek, 16 sierpnia 2018, 22:43)
  Statystyki: 13.64%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 18 września 2020, 21:54 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 25 lipca 2016, 19:16
Posty: 4
model: T4 Caravelle syncro
silnik: 2.5tdi 102ps

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam ,dawno nie widzialem i czytalem takiego opracowania!!!!!Bardzo dziekuje.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 31 sierpnia 2022, 13:42 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 27 grudnia 2021, 09:38
Posty: 43
model: Multivan
silnik: Acv

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Czy ktoś przerabial temat kierownicy multifunkcyjnej i esp?
Czy da radę jakiś zwijacz dorobić?
Czy albo kierownica multifunkcyjna albo czujnik esp


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 5 kwietnia 2023, 13:18 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 grudnia 2010, 18:00
Posty: 4148
Lokalizacja: Kraków
model: Bestel > Business
silnik: T4 2.5 ACV > AXG

Podziękował: 81 razy
Pomógł: 226 razy
BALONt4 napisał(a):
Czy ktoś przerabial temat kierownicy multifunkcyjnej i esp?
Czy da radę jakiś zwijacz dorobić?
Czy albo kierownica multifunkcyjna albo czujnik esp


Przy esp taśmę zostawiasz.


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB