T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!

Teraz jest środa, 17 lipca 2019, 02:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolor FIS
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 8 lipca 2019, 23:04 
teczkownik

model: Allstar Westfalia
silnik: ACV+

Podziękował: 23 razy
Mam już prawie koniec więc postanowiłem się podzielić informacjami.
Zrobię dokładny opis krok po kroku ale to jeszcze chwila. Podam tylko kilka najważniejszych informacji.
FIS produkuje Ukrainiec. Miły i zawsze pomocny w razie problemów gość. Kontakt z nim tylko przez FB. Eduardo Diaz lub oficjalny portal "3Dcolor MFD" . Wpłacamy 200$ plus przesyłka plus 30$ gdyby ktoś na fisie chciał mieć swoje t4 ze swoim numerem rejestracyjnym jak otworzymy tylną klapę. Widać to na jednej fotce (zielone syncro)
Po kilku dniach otrzymujemy paczkę i do dzieła.
Fis działa tylko z CANem więc auta przed 99 wymagają zmiany instalacji na CAN. Zrobiłem to w białym i powiem szczerze że już nigdy więcej :)
Do instalacji nie jest potrzebny licznik z dużym fisem. Może być obojętnie jaki z CAN. Bez fis pół fis lub full fis.
Nie jest to tylko wyświetlacz. Jest cały czas połączony z ecu i czyta i kasuje błędy.
Wszystko w menu jest po Polsku.
Niestety t4 nie ma modułu komfortu i jeśli chcemy aby pokazywał wszystkie otwarte drzwi osobno to ciągniemy kable z każdej krańcówki.
Prawie wszystkie info fis zbiera po can z ecu. Nie instalujemy żadnych dodatkowych czujników. :
Temp zewn.
Temp oleju
Temp wody
Temp w dolocie
Temp spalin ( wyjątek tu potrzebny czujnik)
Stan oleju na bagnecie
Na którym biegu jedziemy
Doładowanie turbo
Oraz kilkadziesiąt innych typu dystanse czasy spalania oraz przerwy na kawe.
Z tyłu licznika mamy wyjście usb i programem robimy aktualizacje kalibracje lub personalizacje wg własnych upodobań kolorystycznych nastawów typu mile km galony co ma być wyświetlane a co nie itp.
Obsługa podczas jazdy odbywa się oryginalną manetką mfa.
Już od dłuższego czasu zabierałem się za instalacje kolor fis i trochę mnie zmotywował Karol podobnym projektem na wiosennym zlocie więc bardzo dziękuję :)
Gdyby ktoś miał ochotę też sobie zamówić i zamontować to chętnie pomogę. Jak ktoś dobrze i w miarę precyzyjni lutuje to bankowo sobie poradzi. Zresztą wszystkie info włącznie z dokładnymi opisami oraz filmami dostarcza Pan Diaz. Zostało mi tylko dokalibrowanie temperatury zewnętrznej ale to już walka z edytowaniem eepromu więc jeszcze trochę z tym zejdzie.
Zdjęcia tego nie oddają ale rozdzielczość jest rewelacyjna i logo vw jest animowane. Na ekran naklejamy dostarczona do zestawu folię antyrefleksyjną więc wygląda to jak oryginał z "dzisiejszej" epoki.
Wklejam link do youtuba, który pokazuje zakres prac:

https://youtu.be/hFGXUXmya2Y

Małe wyświetlacze przerobiłem na negatyw bo uważam że bardziej teraz pasują. Generalnie są czarne z białymi cyferkami tylko foty trochę przekłamują. Już mi ktoś powiedział, że to wiocha z tym negatywem ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]