T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 20:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 lipca 2022, 17:56 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lipca 2020, 16:29
Posty: 7
Lokalizacja: Sulejówek
opis: Maciek
model: campervan 92'
silnik: 2.5L AAF

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 0 razy
Witam wszystkich,
czy dla automatycznych skrzyń biegów jakie są stosowane w T4 przeprowadza się takową procedurę,
jeśli tak, to jak należy się do tego zabrać?
Dla przykładu mam dwóch pacjentów z silnikiem 2.5L oraz urządzenie V-SCAN VAG 5053 ITS podłączone poprzez przejściówkę - dwie wtyczki biała/czarna --> OBD2
Pacjent nr 1 rocznik 92' długo jedzie na 2 a następnie jakby omija 3 i zmienia na 4

Pacjent nr 2 rocznik 93' czuć szarpnięcie przy zmianie biegów z 2 na 3 oraz 3 na 4

w obydwu przypadkach nie ma żadnego błędu :|
i tu kolejne pytanie, czy to urządzenie jest odpowiednie do T4 z pierwszych roczników?

Pacjent 1 na obecną chwilę nie jeździ, bo robię w nim podłogę, ale jak zacznie będzie miał wymieniany olej


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 12 lipca 2022, 09:02 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2010, 20:00
Posty: 1703
Lokalizacja: ZCH
model: t4 caracelle
silnik: VR6

Podziękował: 52 razy
Pomógł: 217 razy
Tak robi się adaptację, ale tylko po kapitalnym remoncie lub wymianie skrzyni albo silnika. Jeżeli chodzi o przypadłość twoich skrzyń, to już czas zajrzeć do środka. Chyba że nie wymieniałeś nigdy oleju w skrzyni. Przyczyn twoich dolegliwości może być kilka zacierające się elektrozawory, zatkane kanaliki. Najpierw spuścić olej i sprawdzić jak wygląda. To do pierwszej skrzyni. Co do drugiej to podobnie jak do pierwszej to samo plus stwardniałe lub uszkodzone gumy na tłokach. Jeżeli chodzi o tester to nie wiem, ja używam laptopa.



Za ten wpis autor bigos1966 podziękował: dulcyt (wtorek, 12 lipca 2022, 13:53)
  Statystyki: 4.55%
Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 12 lipca 2022, 13:51 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 lipca 2020, 16:29
Posty: 7
Lokalizacja: Sulejówek
opis: Maciek
model: campervan 92'
silnik: 2.5L AAF

Podziękował: 7 razy
Pomógł: 0 razy
Dzięki za odpowiedź
mam jeszcze jedną skrzynię CGK na wierzchu - wszystkie 3 szt. posiadają bagnet oleju

w pacjencie 92' (kupiłem w tamtym roku) raczej nikt oleju nie zmieniał, przy silniku AAF powinna być skrzynia ARW, AXY, CCS, CCT ale nie udało mi się jeszcze potwierdzić oznaczenia.

pacjent 93' w tamtym roku był w remoncie w okolicach Białegostoku i od tamtego czasu tak pracuje - ojciec mało jeździ, próbuje się umówić na sprawdzenie bo będzie w okolicy.

Posiadam także Golf'a IV z 98 roku prawdopodobnie z bardzo podobną skrzynią automatyczną do której także musze zajrzeć - inaczej pracuje na zimnym i ciepłym, czasami przeciąga 3 bieg, na ciepłym czuć ślizganie, a olej + filtr zmieniałem już 3 razy

ale po co ja to w ogóle piszę :)
czy są jakieś zasadnicze różnice pomiędzy skrzyniami z tamtych lat poza tym czy posiada chłodnicę lub bagnet (w golfie są pewnie inne zawory)?
oraz jeśli się za to wezmę (mam gdzieś kabel chiński, ewentualnie coś kupię) i uda mi się znaleźć przyczyny, to skąd brać nowe części?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 12 lipca 2022, 20:01 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2010, 20:00
Posty: 1703
Lokalizacja: ZCH
model: t4 caracelle
silnik: VR6

Podziękował: 52 razy
Pomógł: 217 razy
Skrzynie różnią się skrzynką elektrozaworówą i konwerterem. Reszta jest prawie taka sama.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB