T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 21:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 10 kwietnia 2023, 09:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
Ja zawsze zakładałem i zakładam tylko uniwersalne i nie mam żadnych problemów.


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 13 kwietnia 2023, 18:02 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:15
Posty: 20
model: t4
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Hej

Wspominałem wcześniej, że mam wątpliwości co do rolek Litensa Made in Romania. Przy montażu tej rolki dokladnie porównałem dwie i znalazłem ciekawa rzecz. W starej rolce sprężyna jest w specjalnym rowku. W nowej rowek jest pusty, a sprężyna jest zaczepiona w zupełnie innym miejscu w nacięciu na kołnierza. Szczerze mówiąc bardziej ufam pierwszemu rozwiązaniu.

Czy ma ktoś może taka rolke pod ręką i byłby w stanie sprawdzić jak to wygląda u niego?

Ciekawe jest też to, że rolka produkowana w Canadzie ma kod 979479, nowa 979277.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 14 kwietnia 2023, 19:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:23
Posty: 7427
Lokalizacja: Warszawa
opis: niech moc będzie z wami
model: Caravelle x 2
silnik: ACV i AHY

Podziękował: 72 razy
Pomógł: 801 razy
Dziwne te numery z tej kanadyjskiej. Może znajdę jakąś starą po wymianie. 10 lat temu kiedy jeszcze nie było rolek produkowanych w Rumunii mam spisane na kartce nr. litensa trzech rolek do 2.5 TDI: Litens 979278 , Litens 979277 , Litens 979279,
LITENS 979479 to jest rolka od AXG/AHY, Litens 979277 jest od ACV więc to jest nie tyle kraj produkcji co rodzaj rolki do silnika.


_________________
"Światem rządzi miłość! Ja na przykład kocham się napić "
Jedyną rzeczą sprawiedliwie rozdzieloną między ludzi jest rozum,
jeszcze nie spotkałem osoby która stwierdziłaby, że ma go za mało


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 16 kwietnia 2023, 09:23 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 19 kwietnia 2022, 16:15
Posty: 20
model: t4
silnik: 2,5 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Byłbym wdzięczny. Dodałem post na grupie t4 na Facebooku i kilka osób miało problem z tymi produkcji Rumunskiej.. Więc na pewno nie będę ich zakładał, za dużo zrobiłem w tym silniku żeby ryzykować.

Zamówiłem kolejne rolki. GATES, FEBI i 2x INA w różnych sklepach. Febi przyszło made in Canada, INA 2x Rumunia.

W pudelku Febi znajduje się rolka Litensa o numerze 979287, niestety mocowanie jest takie samo jak w rolce made in Romania, czyli w nacięciu w kołnierzu, a nie specjalnym rowku tak jak mojej starej rolce.

Moim zdaniem nie wyglada to dobrze. Scianka jest na tyle cienka, ze moze sie odkształcić... w dodatku przetloczenie blach wyglada inaczej w starej kanadyjskiej, niz nowej. Nowa wyglada jakby byla produkowana w Rumunii, a jedynie napis bylby wskazujacy kanade. Na dole dorzucam fotkę.

Jezli ktoś ma stare napinacze produkcji Kanadyjskiej to byłbym wdzięczny za info.

Ewentualnie czy są jakieś alternatywy? Chciałbym już złożyć auto ale blokuje mnie aktualnie ten temat.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 19 lipca 2023, 12:15 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 29 października 2019, 20:18
Posty: 25
model: 3x T4
silnik: AXG,AJT,1Y

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 2 razy
Sterciu napisał(a):
Zauwazyłem ze rolki litensa napinające od paska pompy wtryskowej lubią pękać , tzn odlamuje się ten język ze "strzałka" z częsci aluminiowej pomimo prawidlowego napięcia paska.... naszczęscie uwzgledniają zawsze reklamacje na tą przypadłość... Co ciekawsze dotyczy to glownie rolek Made in China , Made in Korea nie ma tej przypadłości tak często...



Dodam coś od siebie. NIE polecam napinaczy firmy litens, choć wszędzie je do zestawów ładują. Mam silnik axg oraz ajt. W obu pękły sprężyny i odłamał się kawałek o którym kolega pisze, napinacze się rozleciały i to po niskim przebiegu od wymiany. Obejrzałem filmy i trochę poczytałem. Ponoć problem dotyczy tylko tych made in RUMUNIA nie tylko do naszych t4, ale wszystkich napinaczy do vw. Ile w tym prawdy nie wiem, ale u mnie dwie się rozleciały. Proszę oto zdjecie kawałka mojego napinacza, niestety zdjęć popękanych sprężyn nie mam.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 21 sierpnia 2023, 20:48 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Ja ostatnio założyłem Contitecha i chyba po raz ostatni... pasek zaczął zaraz po odpaleniu auta piszczeć, po polaniu rolki napinającej wodą przestawał na jakiś czas... myślałem, że to się uspokoi ale gdzie tam... jak silnik zimny to pasek piszczy, jak się zagrzeje to się robi cicho i jest ok.... Napinacz ocechowany jako Continetal więc nie wiadomo co to za badziewie w zestawie było....


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2023, 22:36 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12307
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 327 razy
Pomógł: 1042 razy
Ja już dawno się na dayco przerzuciłem z conti :D


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 30 listopada 2023, 10:34 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Wracając do Rozrządu Conti o którym pisałem , okazało się , że rolka ocechowana jako Contitech to nic innego jak Gates. Dalej.... Okazało się , że odsadzenie rolki od bloku silnika jest inne przez co pasek tarł po racie który miała rolka. Po wymianie zestawu rozrządu na INA z rolką Litens problem ustąpił. Reklamacja zestawu Contitech odrzucona bo oni nie widzą problemu i wszystko jest ok według nich....

Na foto poniżej widac róznicę.... z prawej to co było w Contitechu , z lewej nowa z zestawu INA Litens.
https://photos.app.goo.gl/GUqZNaVzmvmYZmBD6

Na foto tego nie widać , i może się wydawać , że rolka ma węższą częśc stuky paska , ale dolna krawędz też jest przesunięta. Zestaw dobierany po numerze referencyjnym OE, także tutaj błędu nie doboru nie ma.

Co do pękających rolek Litensa, zapewne to rolka od pompy paliwa to już od dawna jest z tym problem i to tak samo potrafią pękac rolki Gates niestety. Kolega z odłamanym języczkiem w rolce przejchał 50 tys km , u mnie 20 tys auto przejechało jak to się odłamało, jedyna wkurzająca rzecz to bylo dzwonienie tej rolki.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB