T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 14:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 14:10 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 10 września 2010, 19:22
Posty: 26
Lokalizacja: Darłowo
model: Transporter
silnik: 2.5TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Cześć chłopaki mam pewien problem, wydaje mi się że będzie ciężko. Zaczne od początku. Problem dotyczy przednich drzwi od strony pasażera, kiedyś jak jeszcze mój tata nim jeździł zepsuła się klamka od zewnątrz, coś strzeliło i juz więcej nie można było otworzyć drzwi od strony zewnętrznej. Nic z tym nie robiłem, bo pomyślałem że są teraz ważnejsze rzeczy do wymiany w samochodzie, bo przecież drzwi te można było otwierać od środka więc po co mi nowa klamka. Pewnego pięknego razu (w tym tygodniu) moja wspaniała znajoma zapomniała jak się otwiera drzwi i zamiast klamke od środka pociągnąć do siebie jak to się zwykle robi (kobieta blondynka) zrobiła to nie co inaczej, więc pociągneła ją do połowy do siebie a potem w góre przez co klamka wypadła z zawiasu plastikowego. Dobrze więc mówie sobie nic się nie stało bo za klamką był ten drut co ciągneła go klamka, i pokazałem mojej dziewczynie jak się teraz otwiera drzwi. Raz drugi trzeci umiała a za czwartym zamiast popchnąć drut do przodu w kierunku jazdy zrobiła to także inaczej, w wyniku czego drut wypadł z zamka przy drzwiach. Teraz juz drzwi nie da się w żaden sposób otworzyć. Próbowałem wszystkiego chciałem ściągnąć boczek ale nie udało mi się bo przecież dodatkowo po prawdej i lewej stronie trzymają śruby i nie ma się jak do nich dostać jeśli drzwi są zamknięte. Próbowałem jeszcze raz nakierować drut na te ucho w zamku ale nie da rady, wsadzałem inny drut od strony tego cynkgla do zamykania drzwi ale też nic z tego. Wydaje mi się że jedynym sposobem jest rozwalenie boczku, a naprawde bym tego nie chciał bo się z kasą nie wyrobie uczę się jeszcze w szkole średniej i ledwo co na paliwo wyrabiam a co dopiero jakis nagły wydatek...Boczek pewnie też ze 100zl... Macie może jakieś pomysły? Prosze o pomoc. Pozdrawiam Dawid :(


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 21:59 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2010, 02:13
Posty: 14
model: T4
silnik: ACV 2,5TDI 102KM

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Mój pomysł jest taki:
-jeśli trzeba, odkręć siedzenie pasażera, wtedy odkręcisz wszystkie śrubki (uchwyt do zamykania drzwi, kieszeń, przedni narożnik...)
wtedy możesz próbować zdjąć boczek (jest na zatrzaskach) i włożyć rękę do drzwi.
Jeśli nie masz grodzi za siedzeniem pasażera to nawet siedzenie nie powinno przeszkadzać.

Tylko nie każ robić tego dziewczynie:D


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 22:46 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 10 września 2010, 19:22
Posty: 26
Lokalizacja: Darłowo
model: Transporter
silnik: 2.5TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Heh pomysł ok tyle że jeszcze jeden kołek trzyma za słupkiem. Wymyśliłem coś innego, zauważyłem dwie śruby od strony zewnętrznej które się odkręca gdy chce się zdjąc klamkę tą czarną. Więc wykręciłem tą klamkę od strony kierowcy aby sprawdzić czy coś mi to da. Okazało się że za klamką tą jest idealnie położony cały mechanizm odtwierania drzwi. Problem był w tym jak się dostać do tych srub przez zamknięte drzwi, szczelina między drzwiami a słupkiem to nie cały centymetr. Ale mimo wszystkiego dałem rade użyłem do tego miedzianego drucika którego spłaszczyłem na końcu na kształt klucza płaskiego i odpowienio go wygiołem. Na szczęście sruby te były lekko przykręcone więc drutem dałem rade je odkręcić kręciłem kręciłem przez 30 minut ale wkońcu się udało. Temat napewno się komuś w przyszłości przyda.
Można go zamknąć
Dzięki drebret za chęci, 25 wyświetleń i nikomu się nie chciało nic napisać tylko tobie. Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 23:01 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 76 razy
Pomógł: 280 razy
A może kolego nie pomyślałeś że nie jest tak że nikt nie miał takiego przypadku a nie chciał ci napisać bzdur....
A po za tym naprawiaj swój samochód na bieżąco to by nie było takich chorych przypadków gdzie zepsute jest już wszystko co można zepsuć...
Gdybyś zrobił klamkę na początku to nie było by takich jaj.... klamka 40-50 zł odkręcić 3 śruby i gotowe


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 10:14 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 10 września 2010, 19:22
Posty: 26
Lokalizacja: Darłowo
model: Transporter
silnik: 2.5TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
No widzisz nie każdy ma tyle kasy co ty :P . Wystarczy porównać nasze t4. Dla mnie każde 50zl sie liczy.

Fakt faktem widze swoją winę w tym że tą klamke mogłem odrazu wymienić, ale nie wiedziałem że tak to się może potoczyć. A wiecie może, bo widze tu na allegro że ne klami są z zamkami i parą kluczy w zestawie, czy będzie można ten stary zamek przełożyć do tej nowej? Bo mi w sumie nie jest potrzebna cała klamka tylko ten haczyk co jest za klamką to on mi się połamał.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 12:17 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12307
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 327 razy
Pomógł: 1042 razy
O to chodzi? http://www.t4-wiki.de/wiki/Schl%C3%B6ss ... _Reparatur


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 12:47 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Extrs napisał(a):
Dzięki drebret za chęci, 25 wyświetleń i nikomu się nie chciało nic napisać tylko tobie. Pozdrawiam


Proponuję zakończyć dyskusję. Autora wątku proszę aby w przyszłości powstrzymał się od zbędnych uszczypliwości.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 13:24 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 10 września 2010, 19:22
Posty: 26
Lokalizacja: Darłowo
model: Transporter
silnik: 2.5TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Tak dokładnie probe, wiecie czy da się to kupić osobno bez klamki ? Ok slimak byłem troche zły bo jak zwykle ktoś mi coś zepsuje, a potem ja sam się musze z tym męczyć...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 13:30 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 18:08
Posty: 4205
Lokalizacja: RZESZÓW
opis: ZRÓB COŚ ZE SWOIM ŻYCIEM ALBO NAPIJ SIĘ WÓDKI
model: T4
silnik: AFN 1.9 TDI

Podziękował: 76 razy
Pomógł: 280 razy
Da sie przełożyć bo sam u siebie to robiłem a samego tego haczyka do otwierania nie kupisz ,przynajmniej mi sie nie udało....
Urwał mi się już dwa razy a winą tego jest to że nie była smarowana teraz raz na rok odkręcam i walę smarem (białym smarem) aż kapie i na razie spokój ...
A co do samochodu to nie tylko kasa ale też własna praca kolego bo niestety jest mało ludzi których stać żeby zlecić firmie żeby ci zrobiła busa


_________________
BYŁEM
I OSTRÓDA III OLSZTYN IV POKRZYWNA VI GÓRY SOWIE VII KASZEBE.VIII RADKÓW.IX SUCHEDNIÓW.XI SIAMOSZYCE.XIII ORAWA XIV KARPACZ

ORGANIZOWAŁEM
II ROZTOKI GÓRNE.V TARNAWA NIŻNA.XII ROZTOKI GÓRNE


bus.jpg


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 16:12 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 10 września 2010, 19:22
Posty: 26
Lokalizacja: Darłowo
model: Transporter
silnik: 2.5TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
To będę musiał kupić klamke ok dzięki za pomoc.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 22:26 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 17:44
Posty: 2645
Lokalizacja: Częstochowa
opis: co dzień uczę się czegoś nowego
model: transpo-carawella
silnik: 2.0 LPG + PB

Podziękował: 24 razy
Pomógł: 97 razy
Extrs napisał(a):
szczelina między drzwiami a słupkiem to nie cały centymetr. Ale mimo wszystkiego dałem rade użyłem do tego miedzianego drucika którego spłaszczyłem na końcu na kształt klucza płaskiego i odpowienio go wygiołem. Na szczęście sruby te były lekko przykręcone więc drutem dałem rade je odkręcić kręciłem kręciłem przez 30 minut ale wkońcu się udało. Temat napewno się komuś w przyszłości przyda.



masz więcej szcześcia niz myślisz , normalnie to śruby nie do ruszenia

tu drut i do tego miedziany szkoda ze fotorelacji nie zrobileś ...


_________________
czarodziej

organizator ZLOTU Olsztyn 3-6 06.2010

pomoc w organizacji IV zlotu -Góry Opawskie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 grudnia 2010, 00:48 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2010, 02:13
Posty: 14
model: T4
silnik: ACV 2,5TDI 102KM

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Extrs, ja myślałem raczej o odchyleniu boczka, żeby otworzyć drzwi. ale gratuluję cierpliwości... ja nie siedział bym tyle czasu, tylko znając mnie siłowo wyrwał klamkę:D

Pozdrawiam


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 grudnia 2010, 08:19 
Offline
teczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:33
Posty: 509
Lokalizacja: B_Y_D_G_O_S_Z_C_Z
opis: KAŻDA ZMORA MA SWOJEGO AMATORA ...
model: juz nie t4 :(
silnik: 2,0 tdi

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 6 razy
andrewa1 napisał(a):
Extrs napisał(a):
szczelina między drzwiami a słupkiem to nie cały centymetr. Ale mimo wszystkiego dałem rade użyłem do tego miedzianego drucika którego spłaszczyłem na końcu na kształt klucza płaskiego i odpowienio go wygiołem. Na szczęście sruby te były lekko przykręcone więc drutem dałem rade je odkręcić kręciłem kręciłem przez 30 minut ale wkońcu się udało. Temat napewno się komuś w przyszłości przyda.



masz więcej szcześcia niz myślisz , normalnie to śruby nie do ruszenia

tu drut i do tego miedziany szkoda ze fotorelacji nie zrobileś ...

a pamietasz jak gdzies bylo chyba na bf jak mowilem ze da sie zdjac juz nie jestem sam w tej opini


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 24 grudnia 2010, 09:17 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 10 września 2010, 19:22
Posty: 26
Lokalizacja: Darłowo
model: Transporter
silnik: 2.5TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Ja z charakteru jestem bardzo zacięty na temat samochodu, jak od razu czegoś nie zrobie to będzie mnie to gnębić :P nie będe mógł spać heh. W tym dniu trzy razy rzucałem śrubokręt bo już mnie nerwy brały ale za 15 minut znowu przyszedłem bo o niczym innym nie mogłem myśleć i tak trzy razy latałem aż się udało, jak już zobaczyłem że te śruby się kręcą to już było z górki :) Te moje śruby od klamki są wogóle jakieś dziwne bo nie da się ich na maksa dokręcić, wkręcą się do jakiegoś momentu i dalej nie chcą, tak jak gdyby była tam jakaś zakładka która by nie pozwalała aby dokręcić śrube z całeś siły, tak aby stawiła ostateczny opór.

A wydaje mi się że właśnie te śruby wykorzystują spece od włamywania się do samochodu, mają specjalne narzędzia dzięki którym te śruby w jeszcze krótszym czasie wykręcają i dostają się do samochodu innego sposobu na dostanie się do naszej teczki bez wybijania szyby nie widze.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 25 grudnia 2010, 00:33 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 4 października 2010, 16:16
Posty: 146
Lokalizacja: tczew
model: transporter
silnik: 2.4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Extrs napisał(a):
A wydaje mi się że właśnie te śruby wykorzystują spece od włamywania się do samochodu, mają specjalne narzędzia dzięki którym te śruby w jeszcze krótszym czasie wykręcają i dostają się do samochodu innego sposobu na dostanie się do naszej teczki bez wybijania szyby nie widze.


eee, nie widzisz? nie jest tajemnica ze wystarczy klucz od innego vw (golf2,3, polo, passat, t4) i bez problemu otworzysz drzwi, najlepiej miec 3 klucze "maksymalnie roznie wyrzezbione", ze stacyjka juz rzadko takie cos przechodzi.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 25 grudnia 2010, 00:47 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12307
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 327 razy
Pomógł: 1042 razy
Ja już jedną T4 swoimi kluczykami otwierałem : D Właściciel nie chciał wierzyć ale jednak : )


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 25 grudnia 2010, 01:36 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 17:44
Posty: 2645
Lokalizacja: Częstochowa
opis: co dzień uczę się czegoś nowego
model: transpo-carawella
silnik: 2.0 LPG + PB

Podziękował: 24 razy
Pomógł: 97 razy
stefany napisał(a):
a pamietasz jak gdzies bylo chyba na bf jak mowilem ze da sie zdjac juz nie jestem sam w tej opini



spróbuj to co kolega ale z normalnie dokręconymi śrubami

życzę powodzenia z drucikiem do tego miedzianym mogę się zalozyć ze się nie uda


_________________
czarodziej

organizator ZLOTU Olsztyn 3-6 06.2010

pomoc w organizacji IV zlotu -Góry Opawskie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB