T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 06:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 15 marca 2011, 23:29 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Witajcie

Mam pytanko , może ktoś się orientuje a może nie. Dałoby rade dorobić takie dekle jak mają te felgi zakrywające śruby ??


http://cgi.ebay.pl/FELGEN-16-ZOLL-5x118 ... 4aa93e62e6

Samemu pewnie by się to dorobiło , z zywicy i szpachli ale czy kazdy dekielek wyszedł by idealnie tak samo przy robieniu to pierwszy raz to nie wiem.

Może są jakies firmy co by takie dorobiły pod warunkiem ze nie bedą te dekielki przewyzszały wartość samych felg. Dorobienie z blachy płaskich raczej odpadałoby...

Dokupić takie to raczej chyba niemożliwy wyczyn...

A konkretniej brakuje dekielków takich jak powyzej do tych felg:
http://allegro.pl/felgi-15-4x98-fiat-du ... 66790.html

A moze ktoś na same dekielki takie podobne gdzies trafił kiedys i wie gdzie.. , są dośc specyficzne bo z tego co widze przykręcane na śruby imbusowe fabrycznie.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 23:06 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 17:44
Posty: 2645
Lokalizacja: Częstochowa
opis: co dzień uczę się czegoś nowego
model: transpo-carawella
silnik: 2.0 LPG + PB

Podziękował: 24 razy
Pomógł: 97 razy
to jest odlew koszt wykonania nawet na zlecenie bedzie masakrą


_________________
czarodziej

organizator ZLOTU Olsztyn 3-6 06.2010

pomoc w organizacji IV zlotu -Góry Opawskie


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 13:37 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
W oryginale on jest plastykowy. Tak mi kobieta powiedziała jak dzwoniłem do przedstawiciela.

Dzwonilem do przedstawiciela na polske tych felg i mogą sprowadzic takie dekielki. Koszt sztuki to 50zł netto + koszt przesyłki do nich z niemiec 15 euro. Do tego koszt wysyłki pózniej do mnie jeszcze. Razem wyjdzie gdzie koło 300zł za komplet brutto.... Jeszcze mozna przezyc , ale ta wysylkę do nich by sobie juz darowali :/. Albo odrazu w koszt dekla powinni wrzucic :/. Nic bedzie trzeba zbierac powoli kase na nie...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 8 czerwca 2011, 10:55 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Temat powraca... Chcialem wkońcu zamówić sobie te nieszczesne dekielki do alufelg i co... Około dwóch miesiecy temu dzwoniłem do firmy borbetpolska i nie było problemu ze sciągnięciem takich dekielków. Ale teraz problem powstał znów poniewaz po tej firmie slad zaginął... i w necie ich strona jest nie aktuwna i nr tel nie odpowiadają. Wnioskuje ze jak to bywa z firmami w PL zamknęła się i juz. Teraz znów nigdzie w necie nie moge znalesc przedstawiciela Borbeta , są jakies hurtownie sprzedajace te felgi ale dekielków oni nie sprzedają i nie sciągają , tylko felgi. Firmy dorabiające dekielki nie za bardzo chcą takie dotabiac bo są to profilowane dekle a oni płaskie mogą tylko. Płaskie to ja sam sobie bym mógł dorobic w garazu bez niczyjej pomocy...

Gdybym miał choć jeden dekielek bym sobie zrobił forme i nawet z zywicy dorobił jakies , tak na sztuke aby wyglądaly podobnie do oryginałów.. ale tak to nie ma jak nawet.. jedynie rzezba na feldze pozostaje...

Jakby ktoś gdzies trafil przez przyadek na przedstawiciela Borbet to prosiłbym aby podrzucił tu link lub gdzie taka firma się miesci jak gdzies na trasie rzuci mu się w oczy szyld takie firmy. Z góry dzięki :)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB