T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 10:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 20 stycznia 2013, 19:25 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Mam pytanie , poniewaz walcze od dłuzszego czasu z czujnikiem temperatury zewnetrznej G17 który powinien pokazywać aktualną temperaturę na wyświetlaczu w liczniku. http://translate.google.pl/translate?hl ... CDAQ7gEwAA

Dziś podlączylem czujnik , nowy oryginalny VW 1J0 919 379 , niestety na wyświetlaczu nadal mi wyswietlają się kreski zamiast temperatury.

Sprawdziłem instalacje , czujnik jest podpiety pod G1/2 oraz G1/5 , sprawdziłem róznież czy jest połączenie z licznikiem i równiez jest , z U2/13 idzie na niebieską kostkę na pin 7 w liczniku , z U1/7 idzie na zieloną kostkę , pin 26 w liczniku. Więc teoretycznie powinno wszystko chyba działać. Dodam ze czujnik to nie jest pierwszy który podłączam i nie działa , jest chyba to juz z czwarty czujnik. Po podpięciu VAGa usunąłem wszystkie błędy , pojawia mi sie błąd 00779 (Open / Short to Plus). W/g tego co wyczytalem na t4-wiki to błąd dotyczy czujnika g17 i czegoś związanego z climatronikiem którego moje auto nie posiada... Gdzie jeszcze szukac aby ta temperatura wkońcu ruszyla i licznik pokazywal...

A jeszcze pytanie , czy po podpięciu czujnika odrazu powinien wyswietlacz pokazywać temperature czy po jakimś czasie ?? Może trzeba autem wyjechac aby czujnik wskazania przesłał , bo przykładowo po uruchomieniu silnika spalanie chwilowe równiez nie jest wskazywane , dopiero trzeba kawalek przejechac i wtedy pojawiaja sie wskazania...

Wydaje mi się ze czwarty z rzędu czujnik nie moze być uszkodzony , dodam ze pierwszy miałem oryginał uzywany , myslałem ze jest uszkodzony więc zakupilem zamiennik nowy , równiez to samo , zero wskazań , kolejny czujnik ori uzywka i też nie działał , teraz mam nowy oryginalny i rózniez nie wskazuje temperatury... Licznik przekładałem do auta gdzie oryginalnie był z fisem i tam temperature wskazywał więc chyba raczej wykluczam tez licznik...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 20 stycznia 2013, 20:16 
Offline
Administrator

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 10:16
Posty: 5288
model: Mixt
silnik: ACV

Podziękował: 51 razy
Pomógł: 617 razy
Podepnij czujnik pod kostki wiązki zegarów i zobacz czy zadziała.


_________________
Administrator w stanie spoczynku.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 20 stycznia 2013, 20:29 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Wystarczy jakbym chyba podlączyl pod licznik pod zieloną kostkę pod pin 26 , bo drugi to masa... Zaraz chyba pójde sprawdzić bo juz mnie denerwuje brak temperatury , od roku wyswietlaja mi sie same kreski zamiast temp.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 22 stycznia 2013, 17:29 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9358
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 551 razy
Podłączyłem czujnik na "krótko" pod licznik i działa. Czyli gdzies nie ma przejscia w skrzynce centralnej. Jutro ją ominę najwyzej i połącze czujnik bezposrednio do licznika bo chyba nic się nie stanie jak tak bedzie ??

Wypne pin G1/2 i pin U1/7 ze skrzynki i połącze je razem , ominie wtedy czujnik skrzynkę i pójdzie bezposrednio na licznik. Chyba tak moze być juz na stałe podłączone ??

EDIT:

Dzis rozbebeszyłem jeszcze raz instalacje , ostatnio zasugerowałem sie tym iż rozebrałem zieloną kostkę w liczniku i pod pinem 26 miałem fioletowy przewód , który powinenin byc połączony z U1/7 , kostki U1 nie wypinałem bo sądziłem ze skoro kabel wychodzi z licznika to idzie pod tą kostkę. Dziś chciałem wypiąc kabel z kostki U1 z pod pinu 7 a tam nie ma kabla... Sprawdziłem instalacje i gdzies po drodze ten kabel w wiązce ginie , nie chce rozbebeszac całej wiązki i jej rozizolowywać więc chyba pociagne nowy kabel z pod U1/7 do licznika pod pin 26... Dziwne to dla mnie ze wiązka oryginalnie zaizolowana i wchodzi w nią fioletowy kabel ale nigdzie nie wychodzi z niej juz...

EDIT KOLEJNY:

Rozizolowałem wiązkę i się kabel znalazl , zakończony końcowką "męską" , wyglądało na oryginalnie koszulką termokurczliwą "zalana" końcowka. Koszulkę usunąłem i puściłem kabel przez jedna kostke czetropinową w której jeden "segment" na pin byl wolny a z kostki czteropinowej do kostki U1 i wszystko działa jak nalezy :). Do tej kostki czteropinowej równiez dochodziły trzy kable z licznika , kostka z drugiej strony wpięta i z niej tez trzy kable wychodziły gdzies dalej w ten gąszcz kabli z tyłu skrzynki centralnej ale juz nie dochodziłem gdzie szły bo mi to nie było potrzebne.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 13 marca 2013, 20:42 
Offline
nadteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 23:05
Posty: 1032
Lokalizacja: Powiat żuromiński,woj. Mazowieckie
model: T4
silnik: ACV ,AXG

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 37 razy
Wlasnie dzis sie wziolem za to samo i nie moge znalesc kostki laczacej moja kostke od czujnika temperatury.Musze poszukac na necie,moze cos znajde-(podpowiedz).
Sterciu jak dales na krotko to dziala ci bez problemu :?: Na schematach nie ma bezpiecznika wiec mozna chyba bez obaw tak podlaczyc jak zrobiles to ty.
Nie chce sie robic przy aucie bo zimno,ale jak sie ociepli musze cos z tym wymyslec gdyz to troche lipa jazda bez temperatury.
Ale widze ze to troche zabawy bedzie gdyz jak bede zakladal klime moze w tym roku to instalacja jest zwiazana tez z tym czujnikiem.
Doszlem gdzie idzie ta zolta kostka,do wiazki od klimatyzacji a stamtad do sterowania Climatronikiem.
Wiec najprosciej i najszybciej bedzie jak dorobie wiazke i 2 kable do czujnika wepne w kostke G1.
U mnie pin G1/5 gdzies idzie ale nie wiem gdzie.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 14 marca 2015, 19:59 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 21:37
Posty: 12307
Lokalizacja: DW
model: T4
silnik: 1.9 TD...
ostrzeżenia: 1

Podziękował: 327 razy
Pomógł: 1042 razy
Mam u siebie klimatronik i chciałbym podpiąć sygnał z czujnika temperatury zewnętrznej pod zegary z MFA bez can.
Podpowie mi ktoś, której wtyczki/pinów szukać aby to podpiąć. Na pewno sygnał nie idzie przez G1/2
Zostało mi parę luźnych wtyczek w instalacji przy skrzynce po montażu klimy, dzisiaj już mnie noc zastała i nie zglębiałem dalej tematu ale może ktoś już to przerabiał i podzieli się wiedzą :)

EDIT
Znalazłem wtyczkę którą idzie sygnał i masa z G17 na panel klimatronika, kabel biało-czerwony i brązowo-żółty.
Obrazek

Podpiąłem kabel z zielonej wtyczki T32a/26 który powinien iść na wtyczkę U1/7 do kabla biało-czerwonego żółtej wtyczki ze zdjęcia wyżej i niestety na liczniku zamiast temperatury mam trzy kreski..
Wedle tej rozpiski
http://www.t4-forum.pl/viewtopic.php?p=45493#p45493

Pytanie, czy zegary muszą też mieć podpiętą masę od czujnika? wzorowałem się na tych schematach http://www.t4-wiki.de/wiki/G17#Schaltbild_und_Anschluss ale masa dla czujnika g17 nie idzie przez licznik tylko przez sam panel klimatronika

EDIT2

A więc tak, kabel fioletowy idący z zielonej wtyczki licznika tj. T32a/26 ma być wpięty do wtyczki za skrzynką centralną idącej w wiązce klimatronika na panel do wtyczki białej pin 3 kabel fioletowy, tj. T28c/3.
Wtyczka za skrzynką wygląda tak (mogą być różnice w różnych rocznikach):
Obrazek


_________________
Nie pomagam na PW. Masz problem szukaj/pisz na forum


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB