T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 31 października 2013, 10:26 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): wtorek, 3 września 2013, 09:06
Posty: 13
model: Multivan 1993
silnik: 2,4D

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witajcie otóż przed chwilą miałem taki problem włączyłem dmuchawę na 4 bieg chodziła normalnie po czym spadły obroty jak by zmieniła na 2 bieg więc wyłączyłem i znów włączyłem wtedy coś pykneło - strzeliło z lewej strony pod deską rozdzielczą i zaczął się wydobywać biały dym sporo , odłączyłem na szybko akumulator wywietrzyłem i po zdjęciu obudowy kierownicy zobaczyłem że na pewno są spalone dwa przewody od wiązki do stacyjki jeden zielono czarny idący do kostki bodajże 8 pinowej a drugiego koloru nie mogę rozpoznać , teraz co z tym robić wymieniać pojedyncze przewody?
Muszę rozbierać całą deskę żeby tam się dostać? Czy są dostępne schematy elektryczne który przewód za co odpowiada?

Edit.
Wyjąłem skrzynkę bezpieczników odpiąłem wszystkie kostki zeby byl dobry dostęp , wieć przyczyna najprawdopodobniej był kabelek idący do radia do kostki iso brązowo czerwony , łączy się w kostce z plusem stałym i ktoś go słabo przylutował - odłaczył się i zrobił zwarcie, jest to pewnie plus po stacyjce przepalony na całej długości od kostki do skrzynki bezpieczników i od stacyjki do skrzynki. reszta wiązki wygląda ok więc może obejdzie się bez jej wymiany.
Przy okazji przejrzałem trochę instalację i jest niezły bałagan poprzedni właściciel sporo namieszał, nie wiem jak z tym dojść do ładu wiele kostek nie podłączonych także wiszące kable poobcinane nie zaizolowane <szok> usterki elektryczne które sa od czasu zakupu
-Dmuchawa na tył nie działa (mam jedno pokrętło) pokrętło jest ok sprawdzone
-lampki wewnętrzne te włączane na desce rozdzielczej także nie działają
-wylączniki krańcowe w przednich drzwiach - bo ich nie ma ale z tym to sobie poradzę zakupię podłącze i powinno hulać.
-migająca lampka oleju i sygnał dźwiękowy - bardzo denerwujący włącza się po 2 minutach jazdy i piszczy
-podświetlenie skrajnych pokręteł nawiewów
-No i nie działa pokrętło od zimnego i ciepłego powietrza nie ważne w jakim położeniu leci ciepłe, chyba ze tka ma być, ze środkowych nawiewów leci zimne ale już taka jest konstrukcja rozebrałem dmuchawę i jest tam taki plastik separujący dzięki niemu do środkowych dostaje się tylko powietrze z zewnątrz.
-Nie przełącza obiegu na zamknięty też się do tego dobrałem ale nic nie wyszło niby tłoczek chodzi ale nie doprowadza chyba ciśnienia.

proszę pomóżcie a jakimś stopniu przy rozwikłaniu tych problemów, najbardziej pomocne były by schematy elektryczne, te kabelki są oznaczone plastikami z liczbami więc pewnie gdzieś taki schemat z tym od czego taki kabelek oznaczony konkretną liczbą jest istnieje tylko gdzie ?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB