T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 24 września 2013, 16:28 
Offline
podteczkownik raczkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 23 października 2010, 14:22
Posty: 32
model: T4
silnik: 1.9 TDI AFN

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 raz
witam, mam pytanko, przecieka mi pompa, czy koszt ok. 400,- za uszczelnienie w "prof" warsztacie to dobra cena :)

lokalizacja, Śląsk,

pzdr.
smok


Ostatnio edytowano wtorek, 24 września 2013, 17:04 przez mariuszgim, łącznie edytowano 2 razy
literówki


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 4 stycznia 2014, 00:30 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2013, 23:49
Posty: 16
model: T4 Multivan
silnik: ABL 1.9TD

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Wiem,ze stary temat,ale napisze-moze innym sie przyda.
Tez mialem wyciek z pompy a wlasciwie ekopompy bo takie sa w 1,9 TD ABL.Ropa leciala sobie mocno przy odpalaniu a w czasie jazdy czasem bylo czuc w kabinie.Pojechalem wiec do pompiarza,ktory okazal sie prawdziwym mechanikiem,a nie naciagaczem.Skasowal Mnie 50zl,robil pol godziny,a wymienil oring na ciegle od gazu.Jest tam jeszcze mosiezna tulejka,ale nie zawsze sie zuzywa,Koszt oringu to 30gr w Agromie :) Robota bardzo latwa (nastepnym razem zrobie sam) wystarczy odkrecic kilka srubek od gory pompy,zdjac linke gazu i podniesc gorna obudowe.Pozniej to juz proscizna.Acha jezeli ktos ma niekontrolowane ruchy ADHD itp. to nie polecam samemu grzebac bo jak cos wpadnie do pompy to moze byc nie milo.Przy skladaniu warto zalozyc nowa uszczelke gumowa.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 20 stycznia 2014, 20:29 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 20 grudnia 2013, 19:55
Posty: 68
Lokalizacja: Zamość
opis: był T4 1.9 ABL
jest 2.5 ACV 102KM
model: T4
silnik: 2.5 ACV

Podziękował: 4 razy
Pomógł: 1 raz
junior.mf napisał(a):
Wiem,ze stary temat,ale napisze-moze innym sie przyda.
Tez mialem wyciek z pompy a wlasciwie ekopompy bo takie sa w 1,9 TD ABL.Ropa leciala sobie mocno przy odpalaniu a w czasie jazdy czasem bylo czuc w kabinie.Pojechalem wiec do pompiarza,ktory okazal sie prawdziwym mechanikiem,a nie naciagaczem.Skasowal Mnie 50zl,robil pol godziny,a wymienil oring na ciegle od gazu.Jest tam jeszcze mosiezna tulejka,ale nie zawsze sie zuzywa,Koszt oringu to 30gr w Agromie :) Robota bardzo latwa (nastepnym razem zrobie sam) wystarczy odkrecic kilka srubek od gory pompy,zdjac linke gazu i podniesc gorna obudowe.Pozniej to juz proscizna.Acha jezeli ktos ma niekontrolowane ruchy ADHD itp. to nie polecam samemu grzebac bo jak cos wpadnie do pompy to moze byc nie milo.Przy skladaniu warto zalozyc nowa uszczelke gumowa.


Kolego mi też trochę podcieka na cięgnie gazu możesz podać jakieś wymiary tego oringu? Byłem u jednego mechanika to coś wymyślał że trzeba pompę potem ustawiać i że nie ma przyrządów powiedziałem mu że tu nie trzeba nic ustawiać a on swoje. Sam bym sobie to zrobił tylko potrzebuje wymiary tego oringu żeby kupić dobry bo z garażu korzystam u kolegi a jest to kawałek od miasta..


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 20 stycznia 2014, 23:08 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): piątek, 8 listopada 2013, 21:40
Posty: 40
Lokalizacja: KRK
model: T4
silnik: 1.9TD-2.4 D- 2.5 TDI

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
400 zł. za uszczelnienie to lekka przesada,ja w transicie zapłaciłem 200 zł. zostawiłem auto w jeden dzień, na drugi odebrałem zrobione. 400 zł. płaciłem za kompletną naprawę pompy z AAZ-ta
Komplet uszczelek do pompy mechanicznej bosch kosztuje ok 80 zł.
Jeśli wyciek jest tylko z pod cięgna to bez problemu zrobisz to sam, potem tylko trochę zabawy z ustawieniem tego cięgna.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB