T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 21:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 14 października 2010, 20:26 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 7 czerwca 2010, 14:49
Posty: 1155
Lokalizacja: KRAKÓW NOWA HUTA
model: MULTIWAN
silnik: 2.5 tdi AJT 150 km

Podziękował: 221 razy
Pomógł: 88 razy
Potrzebuje <ziew> pomalowac gdzieniegdzie fele chromowane na czarno. Czy jak tylko zmatowie = podkład = lakier czy nie spadnie??


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 18 października 2010, 20:59 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 16:52
Posty: 405

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 8 razy
Hej, więc po konsultacji z wielkim magiem podpowiadam jak to zrobić -
nasz szanowny element pokryty chromem ewentualnie z metalu kolorowego typu miedź , aluminium, i inne takie cuda należy odtłuścić i dla pewności zmatować papierem 800 na wodę ewentualnie włókninką o podobnej gradacji (szara) z pastą do matowania , a następnie użyć podkładu na tego rodzaju metale o nazwie


reaktiv haft primer (nie do końca dobrze napisałem bo nie mam tego przed sobą więc mniej więcej tak to brzmi) produkt dostępny pod tą nazwą w mieszalni standox



i jest to baaaardzo cieniutki podkład z kwasem fosforanowym w stosunku 1:1 który to kwas pełni rolę utwardzacza dla tegoż podkładu a jednocześnie powoduje wżeranie sie go w lakierowany metal dla przyczepności

no i dalej normalna procedura lakiernicza

czyli bez matowania na ten podkład w zależności co potrzeba
podkład
lakier lub baza
lakier
itd


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2011, 20:24 
Offline
nadteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 7 czerwca 2010, 14:49
Posty: 1155
Lokalizacja: KRAKÓW NOWA HUTA
model: MULTIWAN
silnik: 2.5 tdi AJT 150 km

Podziękował: 221 razy
Pomógł: 88 razy
dzięki bardzo lepiej puzno niz wcale


_________________
Obrazek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 stycznia 2012, 15:24 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Żybis napisał(a):


reaktiv haft primer (nie do końca dobrze napisałem bo nie mam tego przed sobą więc mniej więcej tak to brzmi) produkt dostępny pod tą nazwą w mieszalni standox






Zybis , a drogie to jest ?? Bo mam do pomalowania szynę drzwi przesuwnych , złazi z niej lakier czarny a pod lakierem jest chrom. I zastanawiam się czy lepiej kupić taki produkt , później to pomalować jakimś nawierzchniowym czarnym czy kupić drugą używana szynę. Szynę można dostać za 60-70zł... Dlatego tak właśnie się zastanawiam nad kosztem tego lakieru , a w necie nie mogę znaleźć nigdzie nic na jego temat łącznie z ceną , wszystko to gdzieś zachodnie strony jakie znajduje.... Oskrobałbym ten lakier do chromu całkiem ale znów ta szyna strasznie porysowany ma ten chrom pod tym lakierem....


Ostatnio edytowano niedziela, 1 stycznia 2012, 17:04 przez mora, łącznie edytowano 1 raz
ort. i literówki


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 stycznia 2012, 16:15 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 16:52
Posty: 405

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 8 razy
Na pewno jak dodasz wszystkie składniki które potrzebujesz do polakierowania to wyjdzie dużo drożej niż szyna kupiona gotowa tylko że w jakim stanie ją kupisz , chyba że ktoś ci pomaluje za free z resztek lakierów i przy okazji innego lakierowania to by coś to dało a i samo doświadczenie lakierowania chromu to wyzwanie xd , jak ci się nie pali to dawaj potestujemy :-)


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 stycznia 2012, 23:34 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Wiesz Żybis , mi się nie pali , tylko jest taki mały myk , jak ją zdemontuje z auta to będzie nieczynne wtedy z powodu braku możliwości otwierania drzwi przesuwnych :D. O ile wogóle da się jeżdzić z drzwiami bez szyny w drzwiach przesuwnych :D. Tak myślałem pomalować to na szybkiego normalnie farbą ale to i tak długo nie potrzyma pewnie i zacznie złazić ta farba...

Zastanawia mnie to , czy wogóle takie szyny są wszystkie chromowane i pózniej ewentualnie fabrycznie malowany chrom na czarno , czy wtedy jak są czarne to nie maja chromu nakładanego wcześniej.... Wtedy wychodziłoby ze ktoś malował tą szynę... choć w pojazdach FSO tez z ramek w okół szyb w drzwiach bocznych złaziła farba ponieważ fabrycznie wzięli się na pomysł malować chromowane ramki w kolor....

Może wykołuje jakąś szynę zwykłą taką styraną aby załozyć i kupy się trzymało wszystko to wtedy z na tej oryginalnej można byłoby potestować coś :D.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 stycznia 2012, 23:40 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 16:52
Posty: 405

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 8 razy
Nie wiem jak to jest ale słyszałem że oryginalne multivany miały w oryginale czarne ale jak malowane ? nie wiem , tu też popatrzę za taką i może coś się uda ustalić .


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 stycznia 2012, 23:47 
Offline
nadteczkownik doskonały
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 13:28
Posty: 9356
Lokalizacja: Sekcja DOLNO-Śląsko-Opolska
model: T5.1 , T6.0
silnik: 2.0 CFCA

Podziękował: 70 razy
Pomógł: 550 razy
Oskrobałbym , lub zmył czymś ten lakier i byłaby chromowana ale strasznie jest porysowany ten chrom pod tym lakierem... Czyli tak jakby ktoś matował to... Myślałem tez zerwać lakier i okleić czarną matową folią , ale zastanawia mnie to czy to trzymać się będzie kupy i nie bedzie odłazić...


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 2 stycznia 2012, 01:56 
Offline
podteczkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 11 kwietnia 2010, 16:52
Posty: 405

Podziękował: 1 raz
Pomógł: 8 razy
Może matował a i tak zeszło , okleić taśmą można , ale Wojti może Ci karbonem zrobić xd napisz do niego


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB