T4-forum.pl

Forum dyskusyjne posiadaczy i sympatyków VW Transportera T4!


Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 21:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 29 maja 2011, 21:14 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 6 kwietnia 2011, 10:47
Posty: 125
model: Caravelle 2.5TDI ACV
silnik: T4 Holenderka 1.9TD

Podziękował: 38 razy
Pomógł: 1 raz
Witam!
Jestem nowy na forum i już na start mam kilka pytań;)

Moje auto to vw t4 po lifcie z 99 roku i 1.9td, auto swoje ma przejechane bo 306tys, auto 6osobowe z oryginalną zabudowaną paką

Chodzi mi o tylną kanapę (II rząd). Zdjęcia w załączniku. Miejsca na nogi tam jest mało bo raptem 20-25cm. Chciałby kanapę cofnąć o 20cm do typu powiedzcie mi jak wygląda sprawa w takim aucie jak moim? Ktoś przerabiał już podobny temat? Proszę o pomoc.


Link

Link

Link

I będę miał jeszcze kilka pytań ale to później.



Pozdrawiam Piotrek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 29 maja 2011, 22:38 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 07:05
Posty: 335
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
model: multivan syncro
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 26 razy
Ze zdjęcia widać, że masz zabudowę holenderską. Przesuniecie tylnej ścianki jest bardzo kłopotliwe. Ale mój przyjaciel w takim samym samochodzie zamiast przesuwać kanapę drugiego rzędu, przesunął do przodu o 6-10 cm podwójne siedzenie przednie. Brałem udział w tym przesuwaniu, widziałem i sprawdzałem rezultat, taką przeróbkę polecam. Wprawdzie pasażer tylnego rzędu z lewej strony nadal ma ciasno, ale wszystkim pozostałym jest dobrze. Jeśli byś chciał, to mogę jakieś szczegóły takiej przeróbki podać.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 29 maja 2011, 23:59 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 6 kwietnia 2011, 10:47
Posty: 125
model: Caravelle 2.5TDI ACV
silnik: T4 Holenderka 1.9TD

Podziękował: 38 razy
Pomógł: 1 raz
Cytuj:
Ze zdjęcia widać, że masz zabudowę holenderską. Przesuniecie tylnej ścianki jest bardzo kłopotliwe. Ale mój przyjaciel w takim samym samochodzie zamiast przesuwać kanapę drugiego rzędu, przesunął do przodu o 6-10 cm podwójne siedzenie przednie. Brałem udział w tym przesuwaniu, widziałem i sprawdzałem rezultat, taką przeróbkę polecam. Wprawdzie pasażer tylnego rzędu z lewej strony nadal ma ciasno, ale wszystkim pozostałym jest dobrze. Jeśli byś chciał, to mogę jakieś szczegóły takiej przeróbki podać.


srokkka wiesz pól biedy z siedzeniem za kierowca bo tam jeździ dzieciaczek w foteliku wiec pól biedy;) ważniejsze są te siedzenia środkowe i prawe, a mógłbyś opisać jak wygląda sprawa przekładki tego siedzenia, może jakieś zdjęcia?


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 30 maja 2011, 07:03 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 07:05
Posty: 335
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
model: multivan syncro
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 26 razy
Zdjęcia może za kilka dni, bo ten przerobiony samochód nie jest mój i stoi dość daleko. Ale sprawa prosta. Podwójne fotele z przodu są na podstawie, jakby skrzynce, przykręconej 4 czy 5 śrubami do podłogi. Odkręć, przesuń do przodu tyle, ile byś chciał /polecam 6-10 cm/ i pomyśl, jak samemu w nowym położeniu przykręcić. Chyba najlepszym patentem, pozwalającym w każdej chwili wrócić do poprzednich ustawień, jest dorobienie pośredniej płyty czy nawet dwóch płaskowników, które byłyby przykręcone do istniejących i wystających z podłogi śrub, a miały otwory ze śrubami w odpowiednich miejscach, aby móc przykręcić ramę fotela. Co byś nie robił, to pamiętaj, że fotel musi być w nowym miejscu mocno i dobrze przymocowany, bo do tej podstawy fotela są umocowane pasy bezpieczeństwa.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 30 maja 2011, 21:00 
Offline
podteczkownik raczkujący

Dołączył(a): środa, 6 kwietnia 2011, 10:47
Posty: 125
model: Caravelle 2.5TDI ACV
silnik: T4 Holenderka 1.9TD

Podziękował: 38 razy
Pomógł: 1 raz
Ok będę coś myślał. Ale jakbyś miał jakieś zdjęcia to fajnie jakbyś mógł mi przesłać;) Co do pasów to zamontowany jest tam pas tylko pasażera w środku bo pasażer od okna ma pas na słupku. Zastanawiam się czy nie byłby lepszy jakiś kątownik. Muszę pomyśleć. W sumie płaskownik jest dobry bo płaski a przecież w momencie zderzenia czołowego największa siła działa na przechylenie fotela do przodu więc mocowanie na pewno wytrzyma gorzej przy bocznym lub tylnym.

pozdrawiam Piotrek


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 30 maja 2011, 22:37 
Offline
podteczkownik

Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 07:05
Posty: 335
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
model: multivan syncro
silnik: AAB

Podziękował: 0 razy
Pomógł: 26 razy
Pasażer od okna ma jedną część pasa mocowaną na słupku, a drugą do podstawy fotela. Pasażer w środku oba mocowania ma w podstawie fotela. Więc fotel, a właściwie podstawa fotela musi być do podłogi przykręcona solidnie. Nie radzę robić nowych otworów w podłodze, lepiej zrobić swego rodzaju przejściówkę, czyli płaskowniki lub całą płytę z grubej blachy przykręcić do śrub wystających z podłogi, a podstawę fotela przymocować do tych płaskowników czy blachy. Zdjęcia pewnie mi się uda zrobić za kilka dni, ale jak odkręcisz podstawę fotela, to pewnie sam wpadniesz na dobry pomysł, zgodny z możliwościami, jakie masz u siebie. Powodzenia.


Góra
  Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Administracja t4-forum.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresci wypowiedzi zamieszczanych przez uzytkownikow Forum.
Forum uruchomione w dniu: niedziela, 11 kwietnia 2010, 09:52.
Powered by phpBB